Bilgisayarım açılmıyor

cenk01

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sorunum şöyle: 1- 1.5 sene önce bilgisayar topladım aldığım günden itibaren sorunsuz kullandım. Ancak son birkaç haftadır garip bir açılmama sorunu başladı. Garip dememin sebebi bugün deniyorum açılıyor ertesi gün açılmıyor. 2 gün uğraşıyorum olmuyor sonra 3. gün çalışıyor. Birkaç gün kullanıyorum tekrar açılmama sorunu yapıyor. Önce sorunun güç kaynağından kaynaklandığını sandım. Arkadaşın bilgisayarında denedik çalıştı. Anakartımı arkadaşın güç kaynağına taktık çalışmadı. Ancak bir gün sonra bilgisayarı tekrar topladığımda çalıştı. Ne olduğunu bir türlü bulamadım, bir yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı taktığınız prizle alakalı olabilir mi ki? Harici bir prize veya mümkünse farklı bir prize takmayı deneyin bakalım. Ayrıca taktığınız prizde başka hiçbir şeyin takılı olmadığından emin olun.

Priz değiştirmeyi denedim o da olmamıştı. Hatta direkt ev bile değiştim arkadaşımın evinde de denedik.

Anakartta statik elektrik birikmesi olabilir. BIOS pilini çıkarın ve elektrik yokken birkaç defa güç düğmesine basın. Daha sonra pili geri takın ve BIOS ayarlarını default haline getirin.

Söylediğinizi yaptım ancak yine olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı