Bilgisayarım açılmıyor

asvpxneco

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Jr. Web/Mobile Dev
Valorant antrenman modunda sınırsız şarjörle öyle arkadaşı beklerken duvarı tarıyordum bir anda kulaklıktan carrrrr diye ses gelmeye başladı. Kapattım ben de tekrar açılmıyor bu şekilde kalıyor yorumu olan var mıdır :D
Sanki sağ üstten bir duman yükseliyor gibi.

Hocam taktim fişi tekrar bastım bu sefer açıldı hatta bu mesajı bile bilgisayardan yazıyorum o an çok yük bindi kendini kapattı herhalde ekran kartı, ondan kaynaklandığını düşünüyorum, 3-4 yıl olacak hiç macununu değiştirmedim zaten bayağı bir performans düşüşü söz konusu.

Tamamdır kapatıyorum teşekkürler yardımlar için.

Termal macunu yenilemeni öneririmç işlemci çok ısındığı için de bilgisayar kendini kapatmış olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fişini falan çekmiştim 15 dakikadır telefondaydım taktım fişi açtım açıldı şu an bu mesajı bile bilgisayardan yazıyorum, kapatıp 1 saat beklememi mi önerirsiniz?

PC ısındıysa kendini koruma niyetine kapatır diye biliyorum biraz beklemenizi öneririm soğusun PC.

Termal macunu yenilemeni öneririmç işlemci çok ısındığı için de bilgisayar kendini kapatmış olabilir.

Termal macunu henüz yeni değiştirdim problem ya RAM'lerden ya da ekran kartından diye tahmin ediyorum. Siz bu konularda bilgiliyseniz özel mesaj olarak bi konuşsak süper olabilir.

Valorant antrenman modunda sınırsız şarjörle öyle arkadaşı beklerken duvarı tarıyordum bir anda kulaklıktan carrrrr diye ses gelmeye başladı. Kapattım ben de tekrar açılmıyor bu şekilde kalıyor yorumu olan var mıdır :D
Sanki sağ üstten bir duman yükseliyor gibi.

Öncelikle bu sorunun birçok nedeni olabilir bende tüm nedenleri söyleyeyim:

1- Eğer bilgisayardan fazla anlamıyorsan ve bilinçsiz olarak overclock yaptıysan sorun bundan kaynaklı olabilir.

2- Ekran kartına yakın zamanda bir sürücü ayarı veya ekran kartı yazılımından ayar yaptıysan bundan kaynaklı olabilir.

3- BIOS'tan bir ayar yaptıysan voltaj vs. ayarı bundan kaynaklı olabilir.

4- RAM MHz değeri ile oynayıp voltaj ayarı yaptıysan bundan kaynaklı olabilir.

Başka aklınıza gelen olasılık varsa yazabilirsiniz benim şu anki tahminlerim bunlar.

Termal macunu henüz yeni değiştirdim problem ya RAM'lerden ya da ekran kartından diye tahmin ediyorum. Siz bu konularda bilgiliyseniz özel mesaj olarak bir konuşsak süper olabilir.

Termal macunu henüz yeni değiştirdim problem ya RAM'lerden ya da ekran kartından diye tahmin ediyorum. Siz bu konularda bilgiliyseniz özel mesaj olarak bir konuşsak süper olabilir.

Ekran kartını çok zorlayacak oyunlar oynamayın stok sorunu çok fazla sıkıntı çıkarsa yeni kartta bulamazsınız.

Öncelikle bu sorunun birçok nedeni olabilir bende tüm nedenleri söyleyeyim:

1- eğer bilgisayardan fazla anlamıyorsan ve bilinçsiz olarak overclock yaptıysan sorun bundan kaynaklı olabilir.

2- ekran kartına yakın zamanda bir sürücü ayarı veya ekran kartı yazılımından ayar yaptıysan bundan kaynaklı olabilir.

3- BIOS'tan bir ayar yaptıysan voltaj vs. ayarı bundan kaynaklı olabilir.

4- RAM MHz değeri ile oynayıp voltaj ayarı yaptıysan bundan kaynaklı olabilir.

Başka aklınıza gelen olasılık varsa yazabilirsiniz benim şu anki tahminlerim bunlar.

Aslında bilgisayardan hiç anlamam değil ama ilk gün bu bilgisayar bana nasıl geldiyse öyle kullanmaya devam ettim, bir ara RAM'leri overclock yaptım ama 2-3 ay sonra geri aldım(onu da anakartın otomatik XMP bölümünden). 2 hafta önce açılmamaya başladı bilgisayar RAM'lerle ya da ekran kartıyla ilgili bir sorunum kesinlikle var. BIOS Update üstüne format attım hiçbir sorun kalmamış gibiydi ama belli ki derinlerde bir yerlerde bir sorun var.
Ekran kartını çok zorlayacak oyunlar oynamayın stok sorunu çok fazla sıkıntı çıkarsa yeni kartta bulamazsınız.

Bu bilgisayarı aldığımdan PUBG CS:GO Valorant LoL harici oyun oynamadım bunlar da 8700k 1060 6 GB 16 GB RAM çok zorlamaz diye düşünüyorum.

Aslında bilgisayardan hiç anlamam değil ama ilk gün bu bilgisayar bana nasıl geldiyse öyle kullanmaya devam ettim, bir ara RAM'leri overclock yaptım ama 2-3 ay sonra geri aldım(onu da anakartın otomatik XMP bölümünden). 2 hafta önce açılmamaya başladı bilgisayar RAM'lerle ya da ekran kartıyla ilgili bir sorunum kesinlikle var. BIOS Update üstüne format attım hiçbir sorun kalmamış gibiydi ama belli ki derinlerde bir yerlerde bir sorun var.

Bu bilgisayarı aldığımdan PUBG CS:GO Valorant LoL harici oyun oynamadım bunlar da 8700k 1060 6 GB 16 GB RAM çok zorlamaz diye düşünüyorum.

O zaman RAM'lerle alakalı gibi. PUBG hariç zorlayacak oyun yok yazdıklarınızda oyunlarla bir alakası yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı