Bilgisayarım aniden yavaşladı

ErenMT

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, herkesin Kurban Bayramı kutlu olsun. Bugün sabah saatlerinde bilgisayarımı açtım ve oyun oynadım. Hiçbir sıkıntı yoktu. Sonra kapatıp öğle sularında yeniden açtım. Yine bir sıkıntı yoktu fakat bir süre sonra bilgisayar aşırı bir şekilde yavaşladı. En ufak bir işlemi yapması bile dakikalar sürüyordu. Bunun Windows 10'a güncelleme geldiği ve bende de SSD olmadığı için olduğunu düşünüp biraz bekledim güncellemenin gelmesini fakat ne yazık ki bununla alakalı değil. Çünkü bu durumu yaşadığımda HDD %100 de çalışırdı şu an ışığı dahi yanmıyor. An itibarıyla bilgisayarın açılması 3 dakika ekranın gelmesi 2 dakika sürüyor. Başlat menüsünü bile açamıyorum. Basit bir metin belgesini bile neredeyse 2 dakikada açıyor. Bu sıkıntının sebebi nedir? Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Yani SSD olmadığı için HDD kaynaklı da olabilir tabii, ama önce bu komutları denemek lazım, sonra HDD sağlıgına, bad sector durumuna bakılır.HDD'lerin zamanı sanki geçti gibi :)

Üstad şunu dene istersen birde, Windows + X tuşu solda bir menü acılacak, Windows Powershell(yönetici) olana tıkla ve komutları orda dene.
Olmadı dostum :(

Diskin arızalanmış ya da bad sector oluşmuş olabilir.

Geri
Yukarı