PC aniden yavaşladı

1yusuf_dslk

Centipat
Daha fazla  
Herkese selam arkadaşlar. Valorant oynamak için PC'yi açtım Windows 10 bu arada. Arkada Steam güncelleme yazısı geldi zaten her açtığımda geliyor Valorant'a girdim tam oyuna girecekken baktım Valorant'tan attı ve PC aniden yavaşladı Windows tuşuna tıklayınca 2 saat açmıyor falan bayağı yavaş imleç falan iki saat yuvarlak oluyor. Yeniden başlattım Windows güncellemesi geldi güncellendi hala yavaş ne yapayım? Çok mağdurum sizce sorun neden ve çözümü ne? Format mı atayım?

Herkese selam arkadaşlar. Valorant oynamak için PC'yi açtım Windows 10 bu arada. Arkada Steam güncelleme yazısı geldi zaten her açtığımda geliyor Valorant'a girdim tam oyuna girecekken baktım Valorant'tan attı ve PC aniden yavaşladı Windows tuşuna tıklayınca 2 saat açmıyor falan bayağı yavaş imleç falan iki saat yuvarlak oluyor. Yeniden başlattım Windows güncellemesi geldi güncellendi hala yavaş ne yapayım? Çok mağdurum sizce sorun neden ve çözümü ne? Format mı atayım?

Virüs taraması yapın hocam eğer temiz çıkarsa başka bir sorun olabilir ya da donanımsal da olabilir.

Aniden olması normal değil, Kaspersky ile virüs taraması yapabiliyrsiniz. (ayda başka programlarlada yapabilirsiniz ama Windows Defender ile yapmayınç) virüs çıkmazsa format atın.

Geçen ben de ayni durumu yaşadim. Önce virüs testi yapmani öneririm. Sonra diskteki alanı kontrol et, bende C klasöründe 2 GB olduğu için (evet) yavaşmış.

Hocam işlemci GHz değerine bakın. Bazen kendini güç tasarrufu moduna alıp sabit 0,40 GHz veya 0,79 GHz de takılı kalabiliyor.

Peki durum öyle ise nasıl düzeltirim?

Donanımsal bir sorun varsa düzelmez.
Bilgisayar yavaşlamadan önce bir şey yüklediniz mi?
Kaspersky ile tarama yapın sonuç çıkmaz ise bir format atın formattada düzelmezse donanım ile alakalı bir sorun var demektir.

Hocam 1 sefer daha böyle oldu format attım düzeldi bu sefer de bir anda mavi ekran geldi bilgisayarınız bir sorun ile karşılaştı diye. Yeniden başlattım çok yavaşladı donuyordu format attım düzeldi. Donanımsal olduğunu sanmıyorum öyle olsaydı format attığımda düzelmezdi. Sizce sorun nedir hocam?

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki durum öyle ise nasıl düzeltirim?

Hocam 1 sefer daha böyle oldu format attım düzeldi bu sefer de bir anda mavi ekran geldi bilgisayarınız bir sorun ile karşılaştı diye. Yeniden başlattım çok yavaşladı donuyordu format attım düzeldi. Donanımsal olduğunu sanmıyorum öyle olsaydı format attığımda düzelmezdi. Sizce sorun nedir hocam?

İlk başta keşke bahsetseymişiniz mavi ekran yediğinizi. Sorunu araştırıp en azından sorunun neden kaynaklandığını bulabilirdik. C:\ diskinde Windows.old klasörü var mı diskin içinde.

Geri
Yukarı