Bilgisayarım bir anda kasmaya başladı

ibrahimkekec

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Normalde hiç kasmayan bilgisayarıma bu gün bir haller oldu. Virüs vb. bulaştığını sanmıyorum başka neden olabilir neyi kontrol etmem gerekir?

Hocam bilgisayarınız eski mi? Virüs olabilir yani ama mining virüs vb. Sağlama almak lazım.

*İşlemci hızını kontrol edin
*Arka planda gereksiz çalışan programları kapatın.
*Virüs taraması yapın.
*RAM'leri çıkarıp geri takın.
*HDD sağlık testi yapın.
*Eğer bütçeniz var ise SSD alın.

Mining vb yapmıyorum pc de SSD var zaten. Virüs olarak ancak crackli programlardan virüs gelebilir onunla da alakası olacağını sanmıyorum kendimi bildim bileli pc de cracksiz bir şey yok zaten daha ilk defa böyle anlamsız kasmalar oldu. Driver Booster deneyeceğim umarım düzelir.
Hocam bilgisayarınız eski mi? Virüs olabilir yani ama mining virüs vb. Sağlama almak lazım.

Malwarebytes ile tarama yapın

Kaspersky indirip taratın, ne olur ne olmaz.

*İşlemci hızını kontrol edin
*Arka planda gereksiz çalışan programları kapatın.
*Virüs taraması yapın.
*RAM'leri çıkarıp geri takın.
*HDD sağlık testi yapın.
*Eğer bütçeniz var ise SSD alın.

Mining vb yapmıyorum PC de SSD var zaten. Virüs olarak ancak crackli programlardan virüs gelebilir onunla da alakası olacağını sanmıyorum kendimi bildim bileli PC de cracksiz bir şey yok zaten daha ilk defa böyle anlamsız kasmalar oldu. Driver Booster deneyeceğim umarım düzelir.

Driver Booster kullanmayın sakın iyice berbat eder kaynağı belli olmayan sürücler yüklüyor genellikle, mavi ekrana kadar bir sürü sorun yaşarsınız. Elle yükleyin driverları.

Mining vb yapmıyorum pc de SSD var zaten. Virüs olarak ancak crackli programlardan virüs gelebilir onunla da alakası olacağını sanmıyorum kendimi bildim bileli pc de cracksiz bir şey yok zaten daha ilk defa böyle anlamsız kasmalar oldu. Driver Booster deneyeceğim umarım düzelir.
Driver booster bilgisayarı daha kötü yapar. Yine de taratın bilgisayarınızı.

Geri
Yukarı