Bilgisayarım ele geçirildi ne yapmalıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok saçma ve gerçek dışı olduğundan bir şey demiyorum. Hackleyen adam Hack diye kullanıcı mı açar bu ne saçmalık. Dediğine göre sıfırlamışsın zaten, ne şifresi giriliyse değiştir, AV'siz dolaşma bu kadar.

Malwarebytes indirin, uygulama veritabanını güncelledikten sonra interneti kapatın ve tam tarama gerçekleştirin.
Vay arkadaş adamın bilgisayara sızmışlar Malwarebytes ile tarat diyorsun :D Yav Kaspersky Bitdefender, Norton de yine az çok anlarım :D Malwarebytes kapsamlı bir AV programı değil anlayın artık şunu :D
Konuda interneti kesin diyen olmuş, hemen format öneren olmuş.

İşimiz çözüm olsun arkadaşlar.

Virüs varsa AV ile tara yeterli.
Hocam kökten çözüm değil mi ? Kafa rahat olur en azından :)

Hocam pire için yorgan yakanlardanım galiba, fazla takıntım var bu konularda elimde değil. Sonuçta hiçbir AV %100 koruma sağlamaz. :)
Maksat başta bulaştırmamak. AV %100 korumuyor diye %99.9 bir oranı terk etmek mantıklı değil.

İnternet'i kapatın önemli verileri yedekleyin format atın.
Garanti yöntem.

Format atmayı çözüm olarak sunan arkadaşlara çok şaşırıyorum. Format atmak çözüm değil çözümsüzlüktür. Yazılımsal hatalar sonucunda sistem kullanılamayacak hale gelip bozulmamışsa, güvenlik programları ile kaldırılamayacak zararlı yoktur. Asıl üzücü olan sistem güvenliğine gereken özeni göstermeyip herhangi bir zararlı nedeniyle format atmak zorunda kalındığını düşünmektir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı