Bilgisayarım Hızlı Açılıp Geç Kapanıyor

Alper Arda Yazar

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba Arkadaşlar,

SSD mevcut olan bilgisayarımda Win8 Pro 64 bit kurulu. Açılma süresi yaklaşık 10-15 sn.; fakat kapanma süresi 40 sn. sürüyor. Masaüstündeyken Alt+F4 yapıp "Bilgisayarı Kapat" diyorum. Sonra "Kapatılıyor..." yazıyor ve 4-5 sn. içinde ekran gidiyor ve kendini stand-by konumuna alıyor. Ama kasanın fanları, fanların ışıkları vs. her şey çalışmaya devam ediyor. Ta ki 35 sn. geçene kadar.

Açıkçası bende SSD yok lakin durum bende de aynı. Bilgisayar 20-25 sn. açılıyor lakin kapanması daha uzun sürüyor. Bilgisayarı kapat dediğimde monitör görüntüsü hemen gidiyor ama kasa hala çalışıyor vaziyette oluyor. Bir kaç saniye sonrada kasa tamamen kapanıyor. Yinede kapanma süren fazla.

Açıkçası bende SSD yok lakin durum bende de aynı. Bilgisayar 20-25 sn. açılıyor lakin kapanması daha uzun sürüyor. Bilgisayarı kapat dediğimde monitör görüntüsü hemen gidiyor ama kasa hala çalışıyor vaziyette oluyor. Bir kaç saniye sonrada kasa tamamen kapanıyor. Yinede kapanma süren fazla.

Sizin bu mesajınızı gördükten sonra kronometreyle tekrar denedim. Monitör 5. saniyede; kasa ise 10. saniyede kapandı. Yani her şey 10 saniyede kapandı. Ben de anlamadım neden böyle olduğunu. Dün gece neredeyse 1 dakikada kapanmıştı.

Bu arada şunu söylemeyi unuttum. 2. deneyişimde sürenin azalmasının sebebi CCleaner ile kayıt defteri sorunları çözmem olabilir mi ?

@Murat5038, deneyeceğim.

Denedim. Bu sefer yine 10 saniyede kapandı ama monitör ve kasa aynı anda kapandı. Ancak bu seferde açılma süresi uzadı gibi 18-19 saniye oldu.

Şimdi de CCleaner ile temizleyip Hızlı Başlat özelliğini açtım. Açma süresi 14-15 saniyeye tekrar indi ama bu sefer monitör önce; kasa ise sonra kapandı. Demek ki Hızlı Başlat özelliğinden kaynaklıymış aynı anda kapanmaması.

Bir de bir sorum olacak. Bu CCleaner'ı otomatik olarak temizlemesini sağlayabilir miyiz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı