Bilgisayarım kendi kendine kapanıyor

Warlord_x7

Kilopat
Arkadaşlar daha önce AHCI BIOS not installed diye bir hata almıştım. Bu hatayı bilgisayarcıya vererek çözdüm. Fakat şimdi yeni bir hata baş gösterdi, bilgisayar sapıttı. Süresi belli olmayan bazen 5 dakika bazen 1 saat sonra bilgisayar kendini kapatıyor. Mesela Battlefield 3 oynuyorum. 30 dk sonra oyun sesi yerine dııııı diye ses geliyor ve bilgisayar kitleniyor ekranda (Monitörüm LG) power saving diyor ve ekran kapanıyor. Ama kasa normal çalışmasını sürdürüyor. Bu sorunun nedeni nedir acaba arkadaşlar ? En son hard diskimin 1-2 tırnağı kopmuş, bilgisayarcı abi öyle dedi. Onu da silikon tabancısıyla düzelttiğini söyledi. Sorunun nedfeni ne olabilir ?

Sistem özelliklerim

• 8 GB RAM
  • ATI POWERCOLOR 7850 2 GB DRR5 256 BİT
  • İntel core i7 930 2.80 GHZ
  • Foxconn Flaming Blade GTI
  • 500 WATT AEROCOOL X-STRİKE 80 Plus Bronze sanırım.

Ekran kartının ısınması gibi bir sorun var gibi. Zira sistem çalışmaya devam ediyor fakat görüntü gidiyorsa bu genelde ekran kartı sorunudur. AHCI BIOS hatası için size BIOS güncelleme yöntemi önerilmiş ama yönergeleri okumak yerine PC'yi bakkala teslim etmişsiniz.. İlginç...

Cevabınız için teşekkür ederim burak alkan bey. PC'yi verdiğim yer bakkal değil. Teslim ettiğim yerin sahibinin birçok sertifkası var ayrıca çok güvenilir. Şahsen kendi tamir etti.

Sorun devam ediyor arkadaşlar çözümlerinizi bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı