Çözüldü Bilgisayarım oyun açarken 1 veya 2 saniye donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

GenZOD

Femtopat
Daha fazla  
Laptoptan oyun açarken bilgisayarım 1 veya 2 saniye donuyor, sonra USB takma sesi geliyor yani ekran kartı devreye girdiği zaman yeni bir USB görüyor ve oyunu açıyor. Windows p tuşuna bastığımda bilgisayarım 2. ekrana geçtiğini gösteriyor. Oyunu kapattığımda aynı şekilde 1 veya 2 saniye hiçbir işlem yapamıyorum ve yine USB takma sesi geliyor ve Windows p tuşuna bastığımda 1. ekrana geçtiğini gösteriyor. Bu arada ekstra bir monitör kullanmıyorum.

NOT: ASUS müşteri hizmetleri ile görüştüğümde format atmamı önerdiler. Format attım ve bütün sürücülerim güncel durumdadır.

NVIDIA ayarlarından dolayı olduğunu düşünüyorum fakat hiçbir ayarı değiştirmedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Sorun çözüldü. DDU program ile intel ekran kartını kaldırtıktan sonra sorun düzelmiştir. Konu kilit olabilir.
Laptoptan oyun açarken bilgisayarım 1 veya 2 saniye donuyor, sonra USB takma sesi geliyor yani ekran kartı devreye girdiği zaman yeni bir USB görüyor ve oyunu açıyor. Windows p tuşuna bastığımda bilgisayarım 2. ekrana geçtiğini gösteriyor. Oyunu kapattığımda aynı şekilde 1 veya 2 saniye hiçbir işlem yapamıyorum ve yine USB takma sesi geliyor ve Windows p tuşuna bastığımda 1. ekrana geçtiğini gösteriyor. Bu arada ekstra bir monitör kullanmıyorum.

Not: ASUS müşteri hizmetleri ile görüştüğümde format atmamı önerdiler. Format attım ve bütün sürücülerim güncel durumdadır.

NVIDIA ayarlarından dolayı olduğunu düşünüyorum fakat hiçbir ayarı değiştirmedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Normal bir şey harici ekran kartınız oyuna girdinde devreye giriyor normal kullanımda ise dahili ekran kartına geçiş yapıyor nasıl kapatacağım diye sorarsan aygıt yöneticisine gelip oradan harici ekran kartını devre dışı bırak demeniz gerek.

Son düzenleme:
Sorun çözüldü. DDU program ile intel ekran kartını kaldırtıktan sonra sorun düzelmiştir. Konu kilit olabilir.

Çözüm

Geri
Yukarı