Bilgisayarım Taşınabilir HDD'yi Görmüyor

tuğrahan sezer

Hectopat
Arkadaşlar uzun bir süredir bahsettiğim harddiski kullanıyorum. Az önce gene lazım oldu ama porta taktığım zaman ne ışığı yanıyor ne de bilgisayarım görüyor. İçinde önemli veriler de var. Başka portları da denedim ama işe yaramadı. Sizce sorun nedir?

En az kablo ile alakalı. Eski bir ürün ama sık kullandığınızı belirtmişsiniz. Kablo, diski USB'ye çeviren dönüştürücü ve en son HDD'de sorun arayın.

Kutu ortadan ikiye ayrılan cinsten, sorumluluk almadan ayırmayı deneyebilirsiniz.
Zorlasam içindeki devre zarar görür mü? çünkü kolay kolay açılmayacak gibi duruyor.

Zorlasam içindeki devre zarar görür mü? çünkü kolay kolay açılmayacak gibi duruyor.
Görebilir, çok sağlam duruyor. Kablo değişikliği yapmadan teknik olarak dokunmayın derim. 8 yıl önce piyasaya sürülmüş bir diski ne zaman aldınız? Hariciler aslında bu kadar uzun sürelere zor dayanır. Adata'yı bir kez daha tebrik ediyorum :)

Görebilir, çok sağlam duruyor. Kablo değişikliği yapmadan teknik olarak dokunmayın derim. 8 yıl önce piyasaya sürülmüş bir diski ne zaman aldınız? Hariciler aslında bu kadar uzun sürelere zor dayanır. Adata'yı bir kez daha tebrik ediyorum :)
Valla bilmiyorum hocam dayandı bir şekilde işte.😆

Elimdeki 2TB harici HDD'nin içerisindeki harddiski 500GB dahili HDD ile değiştirdim. 2TB dahili olarak uyum sağladı fakat diğeri harici HDD kutusunda çalışmadı. Aygıt yönetcisinde disk sürücülerinde gözüküyor, sistem tepesinde gözüküyor, aygıtlar ve yazıcılar kısmında gözüküyor ama bilgisayarım da gözükmüyor. Direkt SATA kablosu ile bağladığımda çalışıyor sıkıntı yok.
Biraz araştırdım fakat bir çözüm bulamadım.
Minitool Partition wizard denedim.
Easeus Partition denedim programlarda görünüyor, fakat bilgisayarımda gözükmüyor.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    17,7 KB · Görüntüleme: 41
  • 2.png
    2.png
    10,1 KB · Görüntüleme: 34
  • 3.png
    3.png
    22,5 KB · Görüntüleme: 33
  • 4.png
    4.png
    34,5 KB · Görüntüleme: 27
  • 5.png
    5.png
    60,1 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı