Bilgisayarım yavaşladı

elprus

Hectopat
Merhabalar. Yaklaşık 1 Ay oldu. Bilgisayarımda yavaşlama var. Masaüstü çok sık donuyor. Google Chrome uygulamasında ise indireceğim dosya hemen inmiyor 20 saniye sonra inmeye başlıyor yani geç iniyor. Bunlar önceden olmuyordu ne yapabilirim?

Ben kullanıyorum daha demin 5 gb a yakın temizlik yaptı. Programda sorun yok.
Bahsettiğiniz program ileride sistemde hatalara sebep olabiliyor. Önceden kullanmış biri olarak bu ve benzer programları kullanmanızı tavsiye etmiyorum.

Ek olarak yapacağınız hızlandırma işlemleri fazla etki etmeyecektir. Sisteminize bir temiz kurulum yapmanızı öneririm. Temiz kurulum sonrasında korsan yazılımlar kullanmayın.

Bahsettiğiniz program ileride sistemde hatalara sebep olabiliyor. Önceden kullanmış biri olarak bu ve benzer programları kullanmanızı tavsiye etmiyorum.

Ek olarak yapacağınız hızlandırma işlemleri fazla etki etmeyecektir. Sisteminize bir temiz kurulum yapmanızı öneririm. Temiz kurulum sonrasında korsan yazılımlar kullanmayın.
1 yıldır kullanıyorum hiç sorun yaşamadım. Arkadaşa temiz format dedim ama farklı yollara başvurduğu için bende farklı bir seçenek sundum.

ASC önermiyorum, sisteme belli bir yerden sonra zarara yol açıyor.
Tarayıcı olarak ise Google Chrome kullanmanı tavsiye etmem, Chrome oluşturduğu bazı dosyalar ile sistemin şişmesine yol açıyor. Özel windows ayarları ile hızlandırmaya çalışabilirsin, PureRa gibi programlarla çöp dosya temizliğini de mutlaka yap.

Iobit System Care gibi zırvalıkları kurmayın. Kullanıp da sorun yaşayanlar bir hayli fazla.

Buradaki adımları uygulayın. Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi

Devamı halinde temiz Windows 10 kurulumu yapın.

Yine devam ederse donanımsal bakımlaırnı yapıp HDD, RAM, işlemci gibi temel bileşenleri teste sokunuz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı