Bilgisayarıma bir şey yapmaktan korkuyorum

OnePC

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Türkiye
Merhabalar. Benim bilgisayarım benim için çok değerli. Çünkü tek bilgisayarım. Bilgisayara format atmaktan korkuyorum daha önce hiç atmadım yanlış falan yaparım diye. Sürücü güncellemeyi bile korkuyorum. Formatçı arkadaş Windows 10 Lite kurmuş format atacağım ama atamıyorum korkumdan. Bu korkuyu nasıl yenebilirim?

O zaman korkacak bir şey yok hatta pratik yapmayada gerek yok. 2. Bilgisayardan nasıl format atıldığına dair videoları aç baka baka yaparsın.
Ama o laptop da abimin hocam. Benim bilgisayarım benim için çok farklı. Tamam eski biraz ama yine ona çok farklı bir gözden bakıyorum. Çünkü bu bilgisayar benim hep yanımda oldu. Manevi anlam da değeri çok. Bozulursa çok üzülürüm. :(
Şaka yapmıştım. Ama oyun oynamayacak olsa Lite olduğu için format atmak istemez herhalde.
Roblox indiremiyorum. Internet explorer hatası alıyorum.

Ama o laptop da abimin hocam. Benim bilgisayarım benim için çok farklı. Tamam eski biraz ama yine ona çok farklı bir gözden bakıyorum. Çünkü bu bilgisayar benim hep yanımda oldu. Manevi anlam da değeri çok. Bozulursa çok üzülürüm. :(
Bilgisayara bu tarz anlamlar yüklemen biraz abartı bence en ufak şeyde günlerce sıkıntıya girer uyuyamazsın da sen şimdi. Benim ailemin maddi durumu yoktu. Küçükken hep bilgisayarım olsun istedim para biriktire biriktire 7. sınıfta kötü bir bilgisayarı zor aldım. Ama normal şartlarda kötü bir sistemdi fakat benim için sanki 100Bin TL'lik gaming setup gibi geliyordu. Çünkü ben onu elde edebilmek için yıllarca para biriktirdim. Neyse bir gün içi tozlanmış elektrik süpürgesini elime çektim kasa ya bir giriştim. Bir daha çalışmadı anakartta birkaç tane devre koparmışım. Geri yaptıracak paramda olmadı 4 sene bilgisayarsız kaldım. O da geldikten 40 dakika sonra siyah ekran geldi öyle kaldı ertesi gün formata gitti. Yani sen malına ne kadar düşkün olursan o bilgisayar o kadar zarar görür. Sal biraz relax ol. Kendine de güven. Ben bunu yapamazsam deme. Ben bunu kesin yaparım ve en iyisini yaparım diyerek yap hep bu düşüncede ol. Ha belki ilk seferde sorun yaşarsın ama yapa yapa öğrenirsin.
Ben Liseye geçene kadar bilgisayar kullanmayı bilmiyordum. Lise 2'de tek başıma okuldaki 12 laboratuvar toplamda 400'e yakın bilgisayara format, bakım, onarım işini yaptım. Yani sende bu konudaki özgüvensizliğini burada kırmalısın ve kendine güvenip yapmalısın.

Çok iyi gaz verdiğimi düşünüyorum bu gazla artık bütün semtin bilgisayarını formatlaman lazım :)

Bilgisayara bu tarz anlamlar yüklemen biraz abartı bence en ufak şeyde günlerce sıkıntıya girer uyuyamazsın da sen şimdi. Benim ailemin maddi durumu yoktu. Küçükken hep bilgisayarım olsun istedim para biriktire biriktire 7. sınıfta kötü bir bilgisayarı zor aldım. Ama normal şartlarda kötü bir sistemdi fakat benim için sanki 100bin TL'lik Gaming setup gibi geliyordu. Çünkü ben onu elde edebilmek için yıllarca para biriktirdim. Neyse bir gün içi tozlanmış elektrik süpürgesini elime çektim kasa ya bir giriştim. Bir daha çalışmadı anakartta birkaç tane devre koparmışım. Geri yaptıracak paramda olmadı 4 sene bilgisayarsız kaldım. O da geldikten 40 dakika sonra siyah ekran geldi öyle kaldı ertesi gün formata gitti. Yani sen malına ne kadar düşkün olursan o bilgisayar o kadar zarar görür. Sal biraz relax ol. Kendine de güven. Ben bunu yapamazsam deme. Ben bunu kesin yaparım ve en iyisini yaparım diyerek yap hep bu düşüncede ol. Ha belki ilk seferde sorun yaşarsın ama yapa yapa öğrenirsin.
Ben liseye geçene kadar bilgisayar kullanmayı bilmiyordum. Lise 2'de tek başıma okuldaki 12 laboratuvar toplamda 400'e yakın bilgisayara format, bakım, onarım işini yaptım. Yani sende bu konudaki özgüvensizliğini burada kırmalısın ve kendine güvenip yapmalısın.

Çok iyi gaz verdiğimi düşünüyorum bu gazla artık bütün semtin bilgisayarını formatlaman lazım :)

Ben bu gazla İstanbul'u tekrar fetih ederim hocam naptınız.

Bilgisayara bu tarz anlamlar yüklemen biraz abartı bence en ufak şeyde günlerce sıkıntıya girer uyuyamazsın da sen şimdi. Benim ailemin maddi durumu yoktu. Küçükken hep bilgisayarım olsun istedim para biriktire biriktire 7. sınıfta kötü bir bilgisayarı zor aldım. Ama normal şartlarda kötü bir sistemdi fakat benim için sanki 100Bin TL'lik gaming setup gibi geliyordu. Çünkü ben onu elde edebilmek için yıllarca para biriktirdim. Neyse bir gün içi tozlanmış elektrik süpürgesini elime çektim kasa ya bir giriştim. Bir daha çalışmadı anakartta birkaç tane devre koparmışım. Geri yaptıracak paramda olmadı 4 sene bilgisayarsız kaldım. O da geldikten 40 dakika sonra siyah ekran geldi öyle kaldı ertesi gün formata gitti. Yani sen malına ne kadar düşkün olursan o bilgisayar o kadar zarar görür. Sal biraz relax ol. Kendine de güven. Ben bunu yapamazsam deme. Ben bunu kesin yaparım ve en iyisini yaparım diyerek yap hep bu düşüncede ol. Ha belki ilk seferde sorun yaşarsın ama yapa yapa öğrenirsin.
Ben Liseye geçene kadar bilgisayar kullanmayı bilmiyordum. Lise 2'de tek başıma okuldaki 12 laboratuvar toplamda 400'e yakın bilgisayara format, bakım, onarım işini yaptım. Yani sende bu konudaki özgüvensizliğini burada kırmalısın ve kendine güvenip yapmalısın.

Hocam yarın format atıyorum. Öyle bir gaza geldim ki :) Bana yardımcı olur musunuz yeni konu falan mı açmam gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı