Bilgisayarıma bir şey yapmaktan korkuyorum

OnePC

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Türkiye
Merhabalar. Benim bilgisayarım benim için çok değerli. Çünkü tek bilgisayarım. Bilgisayara format atmaktan korkuyorum daha önce hiç atmadım yanlış falan yaparım diye. Sürücü güncellemeyi bile korkuyorum. Formatçı arkadaş Windows 10 Lite kurmuş format atacağım ama atamıyorum korkumdan. Bu korkuyu nasıl yenebilirim?

Sonuçta bir bilgisayar, ne kadar değerli olabilir ki? Deneyip yanılarak öğreneceksiniz, ha özel bağ kurmuşsanız orası ayrı. Ben bilgisayarımla özel bağ kurdum ister istemez, huyunu suyunu bilirim. Yaklaşık 11-12 yıldır aktif kullanımda. Ekran kartını yaktım, kasayı yamulttum, toplamda RAM, PSU ve ekran kartı olmak üzere üç parçası değişti, kısacası sistemimin içinden geçtim, ama pişman değilim ve bir şey olsa çok korkmam.

En kötü ihtimalle format başarısız olur düzgün şekilde atmadan windows'a giremezsin. Yani bilgisayarın donanımı bozulmaz. Bu yüzden korkmana gerek yok. Ne kadar hata yaparsan yap donanımı format atarken bozamazsın.
Vay be beni bilgisayarımı bozmayayım diye kandırıyorlardı. Format atarsan hard disk falan bozulur diye. Aklıma geldi.

Merhabalar. Benim bilgisayarım benim için çok değerli. Çünkü tek bilgisayarım. Bilgisayara format atmaktan korkuyorum daha önce hiç atmadım yanlış falan yaparım diye. Sürücü güncellemeyi bile korkuyorum. Formatçı arkadaş Windows 10 Lite kurmuş format atacağım ama atamıyorum korkumdan. Bu korkuyu nasıl yenebilirim?
Bir kereliğine kendinizi özgür hissedin ve başarılı olamasanız bile bir şey öğrenmiş olacağınızı bilin. Format konusunda bir sürü kaynak mevcut ancak biz de yardımcı oluruz içiniz rahat olun.

Bir kereliğine kendinizi özgür hissedin ve başarılı olamasanız bile bir şey öğrenmiş olacağınızı bilin. Format konusunda bir sürü kaynak mevcut ancak biz de yardımcı oluruz içiniz rahat olun.
Ama hocam bu bilgisayara birşey olursa başka bilgisayar yok. Tamirci adam sen bize getir bozarsın diyor götürdüğümde de lite versiyonunu kurmuş oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı