Bilgisayarımda Keylogger mı var?

Zyrannd

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: MSI A520M A PRO
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600
Ekran Kartı: Zotac RTX 3060
Ram: GSKILL 32GB (2x16GB) RipjawsV
Güç Kaynağı: Rampage(kasayla beraber) 750w 80+ Bronz
Meslek
Grafik Tasarım Uzmanı
Haftalar önce yeni bir PC topladım ve M.2 SSD aldığım için Windows'u M.2'ye yükledim ancak etkinleştirme yaparken CMD'den Google'dan bulduğum Windows 10 Home Key ile etkinleştirdim ve o günden beri her türlü uygulamam, mailim, oyun şifrelerim, Steam, Epic Games ne varsa giriş yapıldı ve mail üzerinden uyarı aldım. Tabii hemen şifre değiştirdim bunun üzerine 2'li doğrulama yaptım onlar da yetmedi sadece telefondan parmak izi onaylamayla maillere girişi aktif ettim. Üstüne üstlük bir de CMD'den etkinleştirmeyi kaldırdım ancak sürekli kendini tekrardan aktifleştiriyor sağ altta Windows'u etkinleştir yazısı olmasına rağmen CMD'de aktif gözüküyor. Bugün yine uyarı aldım 1 mail hesabıma yine girildi ve "Otomatik Eşitleme" yapılmıştı. Ben de haklı olarak keylogger olduğunu düşünerek CMD'den netstat -an find "25" bu komutla arattığımda görseldeki sonuçları aldım normalde boş olması gerekiyormuş bunları nasıl silerim bunlar nedir beni bir aydınlatır mısınız?

Dosya Ekleri

• Keylogg cmd.png
    Keylogg cmd.png
    15,3 KB · Görüntüleme: 77
Son düzenleyen: Moderatör:
Haftalar önce yeni bir PC topladım ve M.2 SSD aldığım için Windows'u M.2'ye yükledim ancak etkinleştirme yaparken CMD'den Google'dan bulduğum Windows 10 Home key ile etkinleştirdim ve o günden beri her türlü uygulamam, mailim, oyun şifrelerim, Steam, Epic Games ne varsa giriş yapıldı ve mail üzerinden uyarı aldım. Tabii hemen şifre değiştirdim bunun üzerine 2'li doğrulama yaptım onlar da yetmedi sadece telefondan parmak izi onaylamayla maillere girişi aktif ettim. Üstüne üstlük bir de CMD'den etkinleştirmeyi kaldırdım ancak sürekli kendini tekrardan aktifleştiriyor sağ altta Windows'u etkinleştir yazısı olmasına rağmen CMD'de aktif gözüküyor. Bugün yine uyarı aldım 1 mail hesabıma yine girildi ve "otomatik eşitleme" yapılmıştı. Ben de haklı olarak keylogger olduğunu düşünerek CMD'den netstat -an find "25" bu komutla arattığımda görseldeki sonuçları aldım normalde boş olması gerekiyormuş bunları nasıl silerim bunlar nedir beni bir aydınlatır mısınız?

Bana göre format atman en sağlıklı çözüm olacaktır.

Bana göre format atman en sağlıklı çözüm olacaktır.

Çözümü yoksa ya da çözümle yine geçmezse formata kalacağım zaten de dosyalarım vs gitsin istemiyorum.

BitDefender Total Security indirin.
İndirdikten sonra antivirüs ayarlarına girip gelişmişe tıklayıp "Komut dosyalarını tara" ve "Tuş kaydedicileri tara" özelliklerini açın ve tam tarama yapın veya bilgisayarınızın etkinleştirme yapmadan önce yedeklediyseniz o yedeğinize geri dönebilirsiniz. (söylemeyi unutmuşum eğer hala sorun olduğunu düşünüyorsanız ya format atın ya da bilgisayarınızda BitDefender kalsın. (şüpheli işlem bulursa engellesin diye.) )

Arkadaşlar sağ olun ama sanırım format atacağım Windows'un kendi sitesinden ISO indirip öyle bırakacağım etkinleştirmicem. Asıl merak ettiğim CMD'deki bu IP'ler.

Yeni konular

Geri
Yukarı