Bilgisayarımda Keylogger Var Mıdır?

arda511

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben internetten çok program vb. indiren biriyim. Bazen bilmediğim programları indirdiğim oluyor. Bugün aklıma bir şey takıldı acaba bilgisayarımda keylogger var mıdır diye. Bilgisayarda da virüs programı yok. Ücretle aldığım Norton 360'ın süresi bittiği için artık kullanmıyorum. Acaba bilgisayarımda keylogger var mıdır? Bunu nasıl anlayabiliriz?

Güvenlik yazılımınız yoksa keylogger olarak değilde malware olma olasılığı yüksektir. Hijackthis HijackThis Log Paylaşımı ve Çözümleri | Technopat Sosyal ve GMER gibi uygulamalarla anlaşılabilir.
Tavsiyem aktif bir güvenlik yazılımı kurmanız. 360'ı şu anki durumuna göre öneririm. Çok motorlu olduğu için çoğu zararlıları tespit edip temizler. Taratmadan önce veritabanlarını güncelleyin.

360 Internet Security - Ücretsiz 3 Motorlu AV | Technopat Sosyal

360 Total Security - 4 Motorlu Antivirus ile Ücretsiz Tam Koruma | Technopat Sosyal

Söylediğiniz programı indirdim ve tarattım ve logunu çıkarttım. Atmamız gereken resim bu muydu? Ve şuan Norton kullanma ihtimalim yok bilgisayarı alırken yanında indirimli vermişlerdi... Teşekkür ederim bu arada.

Dosya Ekleri

• log.PNG
    log.PNG
    27,6 KB · Görüntüleme: 410
Konu anlatıldığı gibi log dosyasını buraya eklemeniz gerekir, resim olarak değil. Yok Norton kurun demedim. Verdiğim linkte 360 yazılımları var. İkisi de ücretsiz. Hangisinin özelliği hoşuna giderse onu kurabilirsin. Onlar dışında Avira Free, Comodo IS, UnThreat Free gibi ücretsiz yazılımları da kurabilirsin.

Arkadaşlar bu sefer bilgisayarıma galiba trojan ve keylogger bulaştı. 1 saat önce bir kişi abimin facebook'undan küfürlü yorumlar yapıp virüslü linkler paylaştı. Sabah sistemi full taratmama rağmen halen yorumlar atıyor. Ne yapmam gerekiyor? Bu şahısın bilgisayardaki bilgilerimi çalma gibi bir ihtimali var mı?

Tek çözüm format kaldı galiba :(

Arkadaşlar bu sefer bilgisayarıma galiba trojan ve keylogger bulaştı. 1 saat önce bir kişi abimin facebook'undan küfürlü yorumlar yapıp virüslü linkler paylaştı. Sabah sistemi full taratmama rağmen halen yorumlar atıyor. Ne yapmam gerekiyor? Bu şahısın bilgisayardaki bilgilerimi çalma gibi bir ihtimali var mı?

Tek çözüm format kaldı galiba :(

Her şeyi yapabilir. Format en iyi çözüm. Bir daha da bilmediğin yerlere tıklama :p

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı