Bilgisayarımda virüs var

KeremCan1991

Decapat
Daha fazla  
Anvi virüs olarak Avast kullanıyorum virüsü algılamıyor sanırım Growtopia denen bir oyun var biliyorsunuz save dat denen şeyi çalabiliyorlar. Virüsle bende farkında olmadan virüslü bir dosya açtım durmadan hesabıma girip paralı eşyalarımı alıyolar save dat silip hesap şifremi değişiyorum ama gene alıyolar eşyalarımı virüsü nasıl sileceğim nasıl bilgisayarımı ele geçirmelerini engelliyicem? +500tlm gitti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçenlerde bir arkadaşa daha olmuştu, Kaspersky ile taratmıştık ve virüs uyarısı vermişti. Bazı programlar (McAfee, Avast gibi) virüsü bazen algılayamıyor. Eğer önemli bir dosyanız vs. yoksa tek yol bilgisayara yeniden Windows kurarak formatlamak olacak. Windows 8.1 için bildiğim kadarıyla Kaspersky desteği mevcut. Ücretsiz sürümünü indirip taratabilirsiniz. @quarest 'in de dediği gibi Malwarebytes'i de kullanabilirsiniz.

Geçenlerde bir arkadaşa daha olmuştu, Kaspersky ile taratmıştık ve virüs uyarısı vermişti. Bazı programlar (McAfee, Avast gibi) virüsü bazen algılayamıyor. Eğer önemli bir dosyanız vs. yoksa tek yol bilgisayara yeniden Windows kurarak formatlamak olacak. Windows 8.1 için bildiğim kadarıyla Kaspersky desteği mevcut. Ücretsiz sürümünü indirip taratabilirsiniz. @quarest'in de dediği gibi Malwarebytes'i de kullanabilirsiniz.

Eyvallah reisim deneyip sonucu yazacağım şu an Kaspersky yükledim.

Hesaplarınızda iki aşamalı doğrulamayı da açabilirsiniz.

Zaten açık ama save dat çaldığı için girebiliyor.

500TL nasıl gitti? İlk öncelikle Avast'ı tamamen kaldırın bilgisayarınızdan faydasından çok zararı var. Daha sonra Malwarebytes indirip sisteminizi taratın.

Reis yaptım ama 4 tane program buldu virüs olarak 1'i virüs değil %100 eminim onun dışında diğer 3'ü benim oyunumla alakası yok diye düşünüyorum ama onlardır herhalde virüsün gizlenme gibi bir ihtimali var mı?

Geçenlerde bir arkadaşa daha olmuştu, Kaspersky ile taratmıştık ve virüs uyarısı vermişti. Bazı programlar (McAfee, Avast gibi) virüsü bazen algılayamıyor. Eğer önemli bir dosyanız vs. yoksa tek yol bilgisayara yeniden Windows kurarak formatlamak olacak. Windows 8.1 için bildiğim kadarıyla Kaspersky desteği mevcut. Ücretsiz sürümünü indirip taratabilirsiniz. @quarest 'in de dediği gibi Malwarebytes'i de kullanabilirsiniz.
Reis yaptım ama 4 tane program buldu virüs olarak 1'i virüs değil %100 eminim onun dışında diğer 3'ü benim oyunumla alakası yok diye düşünüyorum ama onlardır herhalde virüsün gizlenme gibi bir ihtimali var mı?

Son düzenleme:
Zaten açık ama save dat çaldığı için girebiliyor.

O 1, false possitivedir, kalan 3'ünü silin. Ayrıca ayarlardan scan for rootkit ayarını da açıp tarama yapmanızı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı