Bilgisayarımdaki bütün e-postalardan bot yorumlar atılıyor

yusufdmrc1616

Centipat
Geçenlerde YouTube'da dolaşırken rastgele bir kanalın benim YouTube yorumuma kalp attığını gordum. Bir baktım benim hesabından 30 dakika önce "Bu serinin devami gelsin 🔥🔥🔥" diye bir yorum atılmış. Sonra gittim hesabımın şifresini falan değiştirdim sonrasında herhangi bir problem olmadı. Fakat daha yeni açtığım, hiçbir yere kayıt bile etmediğim Gmail hesabımda yine aynı şey oldu. Bilgisayarımdaki hesaplar ile telefondaki hesaplar aynı. Acaba hacklendim mi diye korkular sarmaya başladı beni. Yardımcı olacak birisi varsa yardım bekliyorum.

Kaspersky Internet Security yükleyip, veritabanlarını güncelledikten sonra ağa bağlı tüm cihazlarınıza tam tarama yaptırın.
Hesabınızın şifresini güçlü bir şifreyle değiştirin, iki aşamalı kimlik doğrulamayı aktifleştirin, hesap yetkisi alan uygulamaları denetleyin.

Bilgisayarımda Bitdefender var onunla tam tarama yapsam olur mu?
Hangi Bitdefender sürümü? Internet Security mi? Hangi yıla ait, lisanslı ve veritabanı güncel mi?
Veritabanını güncelledikten sonra tam tarama yapsanız olur. :)

Bitdefender Premium Security var. Deneme sürümü. 5.5 saattir tarama yapıyorum hala bitmedi. Bilgisayarımda hızlı aslında. Sanırım bilgisayarımda çok fazla dosya olduğu için uzun sürüyor. Ve bu sonuçlarında çok iç açıcı gözüktüğünü söyleyemem 😳
Ve birisi şifre korumalı dosyalara ne yapmam gerektiğini söylerse çok iyi olur.
Bitdefender tarama yapmak için daha yeni indirdim.

Dosya Ekleri

• 16019210538027671455252186890815.jpg
    16019210538027671455252186890815.jpg
    243,9 KB · Görüntüleme: 34

Geri
Yukarı