Bilgisayarımdaki patlamanın sebebi SSD olabilir mi?

justkebabb

Decapat
Daha fazla  
Yolculuktan döndüm bilgisayarı kurumaya başladım, her şey tamam on/off tuşuna bastim ekran geldi, sonra anlik bir oynamayla beraber hafif bir patlama, tıkırtı gibi bir ses duydum PC kapandı, açtiğimda direk BIOS'a atmaya başlıyor daha önceden yaşadığım için SSD'den şüpheleniyorum.
Markası: 750EVO 240GB.
Teknik servise göndermek istemiyorum sizin bir görüşünüzü almak istedim şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Psu patladıysa açılmaz diğer parçalara zarar vermediyse psu değişimi ile çalışır.
Ani elektrik akımıya ssd'yi yaktığını düşünüyorum. Daha önceden de kurma işleminden sonra yaşamıştım bu durumu.
Patlamadı, ve arkadaşınki de patlamamış olabilir. Benimkini tam hatırlamıyordum, am bir ses gelmişti.
Patlamadığını düşünüyorum güç verdiğim zaman fanlara kadar her şey çalışıyor gibi görünüyor.

Ani elektrik akımıya ssd'yi yaktığını düşünüyorum. Daha önceden de kurma işleminden sonra yaşamıştım bu durumu.

Patlamadığını düşünüyorum güç verdiğim zaman fanlara kadar her şey çalışıyor gibi görünüyor.
Açılıyorsa patlamamıştır fakat ssd dediğiniz gibi ses çıkarmaz. Güç kaynağı da aşırı kötü olduğu için ondan şüpheleniyorum ben. Sorununuz ssd olsa bile o güç kaynağından kurtulmaya çalışın.

Açılıyorsa patlamamıştır fakat ssd dediğiniz gibi ses çıkarmaz. Güç kaynağı da aşırı kötü olduğu için ondan şüpheleniyorum ben. Sorununuz ssd olsa bile o güç kaynağından kurtulmaya çalışın.
Sesin nerden geldiğini bilmiyorum ama haklısınız, ssd'yi değiştirsem bile şu berbat güç kaynağınından kurtulmalıyız.

Geri
Yukarı