Bilgisayarımdaki patlamanın sebebi SSD olabilir mi?

justkebabb

Decapat
Daha fazla  
Yolculuktan döndüm bilgisayarı kurumaya başladım, her şey tamam on/off tuşuna bastim ekran geldi, sonra anlik bir oynamayla beraber hafif bir patlama, tıkırtı gibi bir ses duydum PC kapandı, açtiğimda direk BIOS'a atmaya başlıyor daha önceden yaşadığım için SSD'den şüpheleniyorum.
Markası: 750EVO 240GB.
Teknik servise göndermek istemiyorum sizin bir görüşünüzü almak istedim şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinizde farklı bir depolama birimi var ise onunla deneyin. Eğer bilgisayarınız sorunsuz bir şekilde açılıyorsa görünen o ki patlama sesi SSD'nizdendir. Veya depolama biriminizi değiştirmenize rağmen bilgisayarınız düzgünce açılmıyorsa anakartınızda bir komponent patlamış olabilir.

CPU: Intel Core i7-4970 CPU @ 3.60ghz
Total Memory: 16384MB
Corsair 8192MB RAM (iki tane toplam 16)
Ekran kartı: GTX 1050ti
Power Supply: TUR550
-
Ekran Kartını tam hatırlamıyorum ama asus olduğunu biliyorum.
-
denedim bir kere daha bilgisayar açıldı ama olması gerekenden daha yavas calisiyor hemde bir oyuna veya uygulamaya girdiği zaman ilk başta crash veriyor ardından full donuyor.
Güç kaynağından şüpheleniyorum. Marka/model nedir?
TurboX: TUR550 500w v2.3

CPU: Intel Core i7-4970 CPU @ 3.60ghz
Total Memory: 16384MB
Corsair 8192MB RAM (iki tane toplam 16)
Ekran kartı: GTX 1050ti
Power Supply: TUR550
-
Ekran Kartını tam hatırlamıyorum ama asus olduğunu biliyorum.
-
denedim bir kere daha bilgisayar açıldı ama olması gerekenden daha yavas calisiyor hemde bir oyuna veya uygulamaya girdiği zaman ilk başta crash veriyor ardından full donuyor.

TurboX: TUR550 500w v2.3
Çok büyük ihtimalle psu yüzündendir.

SSD'den ses cikacagini sanmiyorum. PSU'dan supheliyim ben.
Bilgisayar arada bekleyince açılıyor fakat bir uygulama veya oyun açtığım zaman crash veriyor, ardından PC tamamen donuyor.
Çok büyük ihtimalle psu yüzündendir.
Anladım, teşekkürler.
Elinizde farklı bir depolama birimi var ise onunla deneyin. Eğer bilgisayarınız sorunsuz bir şekilde açılıyorsa görünen o ki patlama sesi SSD'nizdendir. Veya depolama biriminizi değiştirmenize rağmen bilgisayarınız düzgünce açılmıyorsa anakartınızda bir komponent patlamış olabilir.
Bilgisayar açılıyor bazen fakat hiç verimli çalışmıyor. Cevabın için teşekkürler.

Geri
Yukarı