Bilgisayarımdan korkuyorum

falcon3535

Centipat
Herkese merhabalar. Altta yer alan sistemim 3 ayda 2 defa servise gitti. Bu yüzden bende psikolojik bir hasar kaldı. Bilgisayarı kapatmaya, yeniden başlatmaya gerekli driverlari güncellemeye ve oyun yükleyemez oldum korkudan. Bu endişeyi nasıl yenebilirim? Gerginlik sinirimi bozuyor.

Sistemim:
H310M PRO-VDH Plus.
Intel Core i5 9400F
RX 570 4 GB.
HyperX 8x2 2666MHz.
1 TB HDD.
Frisby 600W 80+

Memtest86 yapıp RAM'lerin durumuna bakabilirsiniz.
Parçalara teker teker stres testi yapıp durumlarını öğrenebilirsiniz.

Suçu PSU'da bulanlara bakmayın, marka manyağı onlar. Siz bu testleri yapın başarılı çıkarlarsa, parçalarda sorun yoktur. PSU'ya o zaman yönelebilirsiniz.

Bana da aynısı olmuştu. Bilgisayarım durmadan kendini resetliyordu ve yeni sistem aldığımda oyun açmaya bile korkar olmuştum. Çok sıkıntı bi' durum. Allah kolaylık versin size. :)

Memtest86 yapıp RAM'lerin durumuna bakabilirsiniz.
Parçalara teker teker stres testi yapıp durumlarını öğrenebilirsiniz.

Suçu PSU'da bulanlara bakmayın, marka manyağı onlar. Siz bu testleri yapın başarılı çıkarlarsa, parçalarda sorun yoktur. PSU'ya o zaman yönelebilirsiniz.

Bana da aynısı olmuştu. Bilgisayarım durmadan kendini resetliyordu ve yeni sistem aldığımda oyun açmaya bile korkar olmuştum. Çok sıkıntı bi' durum. Allah kolaylık versin size. :)

Problemler

1)RAM anakart ve PSU benim hatam dolayısıyla bozul ve Vatan bunu kabul ürün değişikliği yaptı.
2) mavi ekran. HDD okumasi bozuldu. İslemci ve RAM'ler bozuldu.

Rapora baktığım zaman tüm testleri geçmiş gözüküyor herkese teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı