Bilgisayarımı başka şehire götüreceğim çalınma ihtimali nedir?

furkan_26_41

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben doğuda oturuyorum, yakın bir zamanda İzmit çevresinde bir iş buldum oraya gelip iki arkadaş ev tutacağız.
Giderken masaüstü bilgisayarıma da götürmek istiyorum (o kadar topladık orada oynarım falan diye)

Ama çalınma korkusu bir türlü üzerimden gitmiyor aşağı yukarı ekipmanlarla beraber 20K bilgisayar, yani anlayacağınız çalınırsa koyar
Benimle kuzenim beraber çalışacaz yapabilirsek hep evde biri olacak şekilde ayarlayacağız.

Ama yapamasak 8-9 saat ev boş kalacak. Bilgisayarın çalınmaması için nasıl bir pratik yol bulabilriiz ev zemin kat olması olası (yeni bina apartman sakinleri temiz kimin girip çıktığı belli) ama yine de insanın içindeki o şüphe.

İlk sorum otobüse binip bilgisayar götürülür mü? (ekran kartını çıkarıp o şekil)?

İkinci sorum evde çalınmaması için ne yapabilirim?

Üçüncü sorum geri dönünce elime para geçecek uçakla gelirim büyük ihtimalle 😅😂 Sizce bilgisayar parçaları uçağın kargo bölümünde sıkıntı çıkar mı ?

1603551731746.png

Son düzenleyen: Moderatör:
1- Kasayı tutup götürürsün, super tower kasa değilse.
2- Gitmeden pencereleri kapıları kilitli tutarsın. Panjur var ise kapatırsın. Evde birileri var sansınlar diye kapının önüne ayakkabı koyarsın, ışık açık tutabilirsin veya televizyon açık bırakabilirsin harcayacağı elektrik bilgisayar çalınmasından daha az olur.
3- Bagaj geçme yerinde silah değilse metal bile geçse sorun olmuyor. Güzelce baloncukla kutuyla paketlersen zarar görmez.

1- Şehirler arası otobüs bagajına 130 kg. motosiklet koymuştum. 1 kisi parası ödeyerek. Kasayı hayli hayli alırlar, almıyoruz diyecek halleri yok.

2- Çalınma ihtimali her yerde var. Paranoyak olup çalınacak korkusu olacaksa hiçbir şey satın almayalım madem.

Evden çıkarken ışıkları açık bırakarak, bilgisayarı ulu orta bir yere kurmayıp hatta odanın kapısını evden çıkarken kilitleyerek, pencerelere demir parmaklık taktırıp, ev içine kapı ve pencereyi alacak şekilde gizli güvenlik kamerası/alarm taktırarak ve komşularına evde olmayacağın saatleri söyleyerek çalınmasının önüne geçebilirsin.

3- Sıkıntı olmayacaktir.

1- Kasayı tutup götürürsün, super tower kasa değilse.
2- Gitmeden pencereleri kapıları kilitli tutarsın. Panjur var ise kapatırsın. Evde birileri var sansınlar diye kapının önüne ayakkabı koyarsın, ışık açık tutabilirsin veya televizyon açık bırakabilirsin harcayacağı elektrik bilgisayar çalınmasından daha az olur.
3- Bagaj geçme yerinde silah değilse metal bile geçse sorun olmuyor. Güzelce baloncukla kutuyla paketlersen zarar görmez.
super tower kasa tam olarak ne internete baktımda anlamadım
sanırsam benimki mid tower

teşekkürler tavsiyeler için
1- Şehirler arası otobüs bagajına 130 kg. motosiklet koymuştum. 1 kisi parası ödeyerek. Kasayı hayli hayli alırlar, almıyoruz diyecek halleri yok.

2- Çalınma ihtimali her yerde var. Paranoyak olup çalınacak korkusu olacaksa hiçbir şey satın almayalım madem.

Evden çıkarken ışıkları açık bırakarak, bilgisayarı ulu orta bir yere kurmayıp hatta odanın kapısını evden çıkarken kilitleyerek, pencerelere demir parmaklık taktırıp, ev içine kapı ve pencereyi alacak şekilde gizli güvenlik kamerası/alarm taktırarak ve komşularına evde olmayacağın saatleri söyleyerek çalınmasının önüne geçebilirsin.

3- Sıkıntı olmayacaktir.
Motosiklet koymuşsanız tmm ben bilgisayarın yanına bisikletide götürem.

Yani o konuda haklısınız ama insan kendi evinde biraz daha tedbirlide kiralık bir yerde hiç tanımadığı bölge falan böyle pahada ağır yükte hafif şeyler sıkıntı biraz ama haklısınız orası öyle tedbir olursa gerisi sıkıntı değil

Bilgisayarı köşeye falan kuracam pencerelerde parmaklık var. alarm fiyatlarını bilmiyorum biraz daha öğrenci bütçesiyle yapacağım için zor orası biraz ama az çok ne yapacağımı buldum ben.

teşşekkürler tavsiye için

Yeni konular

Geri
Yukarı