Bilgisayarımı başka şehre nasıl yollamalıyım?

oki

Hectopat
Merhabalar, şuan İstanbul'dayım ve yaz sonu başka bir şehire gideceğim. Masaüstü bilgisayarımı kolisi ve beyaz köpüğü ile paketleyip, bir otobüs firmasının bagajına verip göndermeyi ve gidecek şehirden karşılatmayı düşünüyorum. Kargo şirketlerine gerekli özeni göstermeyeceklerini düşünerek güvenmiyorum. Sizin bu konuda bir deneyiminiz var mı? Önerilerinizi bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler!

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kasa toplama ise ve her parçanın ayrı kutusu var ise tek tek kutula yolla. Eğer yoksa en azından ekran kartını ve işlemcinin soğutucusunu çıkar ve onları köpüklü kutulara ayrı ayrı koy. HDD kullanıyorsan onu da sök yanına al. Kasanın kablolaması yapılı mı? Açıkta sallanan kablolar var ise bir kenara bantla yoksa yine sağa sola çarpıp zarar verir. Monitörü de götürecekseniz ona fazlaca dikkat gösterin.
Kasa toplama ise ve her parçanın ayrı kutusu var ise tek tek kutula yolla. Eğer yoksa en azından ekran kartını ve işlemcinin soğutucusunu çıkar ve onları köpüklü kutulara ayrı ayrı koy. HDD kullanıyorsan onu da sök yanına al. Kasanın kablolaması yapılı mı? Açıkta sallanan kablolar var ise bir kenara bantla yoksa yine sağa sola çarpıp zarar verir. Monitörü de götürecekseniz ona fazlaca dikkat gösterin.

Çözüm

Kasanın kablolaması gayet iyi şekilde yapılı. Evet PC toplama ve kutuları var. Dediğiniz mantıklı geldi sökmeyi gözüme yedirebildiğim parçaları söküp kendi kutularına koyacağım. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı