Bilgisayarımı iyileştirebilir miyim?

Mint'de iyi ama eğer Ubuntu kurarsa daha iyi olabilir şimdi herkes şey diyecek Mint'de Ubuntu depolarını kullanıyor ama aralarında şöyle bir fark var Ubuntu oyunlarda Wine Steam vb. daha stabil gene de siz bilirsiniz.

Ubuntu fazla güç harcıyor. Ayrıca bu bilgisayar ile niye oyun oynansın ki?

Gücü aslında GNOME arayüzü harcıyor diye biliyorum ama neyse zaten Ubuntu'yu kurduktan sonra istediği arayüze geçebilir.

Ama çok da stabil olmaz. Onun yerine direkt Lubuntu kurmak çok daha mantıklı. Linux Mint ise hepsinden daha mantıklı.

Sadece SSD almakla çözülmüyor o iş. Windows 10 boşta 4 GB RAM'dan fazla tüketiyor.

Benim Windows falan mı bozuk 16 GB RAM var fakat 2.5 GB sabit kullanıyor benim Windows hiç değişmiyor.

Zaten sadece Google ve YouTube'u açsa yeter bana. Windows yerine Linux kurmayı düşünüyorum sıkıntı olur mu?

Linux kurabilirsin, kolaylık açısından Ubuntu belki Linux Mint macOS benzeri istersen Elementary OS olabilir.

Hocam anakartınız 775 pin ise Xeon E5450 işlemci öneririm 1156 pin ise X3450 1155 pin ise Xeon E3-1230 öneririm. Bu işlemcilerin hem fiyatı çok uygun hem de günlük işler için gayet yeterli. Ek olarak da SSD takviyesi yapmanız şart.

Şu an aktif kullandığınız işlemciyi söyleyebilirseniz daha fazlayardımcı olabilirim.

Xeon E5450 3GHz işlemcim vardı işlemci ike sucuk pişirmek mümkün yük alyında 99 dereceden aşağı görmüyordu. Stok soğutucu ile Xeon alınmaz.

Linux kurabilirsin, kolaylık açısından Ubuntu belki Linux Mint macOS benzeri istersen Elementary OS olabilir.

Xeon E5450 3GHz işlemcim vardı işlemci ike sucuk pişirmek mümkün yük alyında 99 dereceden aşağı görmüyordu. Stok soğutucu ile Xeon alınmaz.

Macun falan sürmemişsindir hocam bende kullandım E5450 X5460 X5472 Xeon varyantlarını stok soğutucu ile OCCT testinde 75 dereceyi geçmiyordu hiçbiri. Anakartın BIOS'unuda modlamamış olabilirsin.

Macun falan sürmemişsindir hocam bende kullandım E5450 X5460 X5472 Xeon varyantlarını stok soğutucu ile OCCT testinde 75 dereceyi geçmiyordu hiçbiri. Anakartın BIOS'unuda modlamamış olabilirsin.

BIOS modlu ama belki benim fanda sorun olabilir. PC'yi değiştim zaten geçti gitti.

Geri
Yukarı