Bilgisayarımı iyileştirebilir miyim?

Bir ara 2 GB RAM alıp taktım ama uyumlu değildi bir de işlemciye OC yaptım ama az kalsın bilgisayarı patlatıyordum ama bayağı hızlanmıştı.

Linux kurmayı düşünüyorum. Sistem parçalarını öğreneceğim kısa süre içinde.

Ben konu açmıştım bu yavaşlık konusunda sonra Linux Mint kurdum klavye tuşlarımı algılamadı ve Wi-Fi adaptörün driverını yüklemek için CD taktım ama çalışmadı uğraşırsın Windows iyi ben Windows 7 starter kullanıyorum benimkinde en iyi çalışan o

Bir ara 2 GB RAM alıp taktım ama uyumlu değildi bir de işlemciye OC yaptım ama az kalsın bilgisayarı patlatıyordum ama bayağı hızlanmıştı.

Ben konu açmıştım bu yavaşlık konusunda sonra Linux Mint kurdum klavye tuşlarımı algılamadı ve Wi-Fi adaptörün driverını yüklemek için CD taktım ama çalışmadı uğraşırsın Windows iyi ben Windows 7 starter kullanıyorum benimkinde en iyi çalışan o
Biraz uğraşmak iyidir. Hep Windows'a bağlı mı kalacağız?
Yeni bir şeylerde öğrenmek istiyorum.

Zaten sadece Google ve Youtube'u açsa yeter bana. Windows yerine Linux kurmayı düşünüyorum sıkıntı olur mu?
linux daha az kaynak ile çalışabilen bir işletim sistemi olduğu için pc biraz daha rahatlatacaktır. Hem yeni bir işletim sistemi öğrenmekten zarar gelmez.

13 yıllık bir bilgisayar var elimde. Kasa ve monitör var. Yakın zamanda 4+4 GB RAM taktık bilgisayara. Şu an Windows 10 yüklü sistem olarak.
İşletim sistemini Linux olarak değiştirip, bir de SSD alsam kullanılabilme ihtimali var mı?

SSD +4+4 RAM'i yükseltin Win olarak LTSC kullanin.

Evet Chrome OS Flex Google işletim sistemi 15 yıllık PC 8 GB RAM çöp işlemci ama PC uçuyor.

Son düzenleme:
Ofis ve gündelik işler için SSD almanız yeterli olur. O işler için 4 GB bellek kullanan arkadaşlarım var ve işlerini görüyor. Zaten bu sisteme başka bir harcama yapmanıza gerek yok. 240 veya 480 GB bir SSD almanız yeterli olur. Çok pahalı bir şey almanıza da gerek yok. Ortalama bir marka almanız sizi epey hızlandırır.
Bu arada linux falan kurmana gerek kalmaz. Windows 10 ile devam edebilirsin.

SSD ve Linux Mint kurmanız sizin için iyi olacaktır ama SSD almazsanızda Linux Mint'in rahat çalışacağını düşünüyorum.

Tamamda adam SSD alırsa windowsuda fazla sorun yaşamadan kullanır.

Ofis ve gündelik işler için SSD almanız yeterli olur. O işler için 4 GB bellek kullanan arkadaşlarım var ve işlerini görüyor. Zaten bu sisteme başka bir harcama yapmanıza gerek yok. 240 veya 480 GB bir SSD almanız yeterli olur. Çok pahalı bir şey almanıza da gerek yok. Ortalama bir marka almanız sizi epey hızlandırır.
Bu arada Linux falan kurmana gerek kalmaz. Windows 10 ile devam edebilirsin.

Aslında 128 GB SSD alıp bir de eski hardiskiylede daha iyi kullanabilir ben öyle yaptım sistem ve programları SSD'ye oyunları da HDD'ye.

Geri
Yukarı