Bilgisayarımı iyileştirebilir miyim?

Soldier_Boy17

Picopat
13 yıllık bir bilgisayar var elimde. Kasa ve monitör var. Yakın zamanda 4+4 gb ram taktık bilgisayara. Şuan Windows 10 yüklü sistem olarak.
İşletim sistemini Linux olarak değiştirip, bir de SSD alsam kullanılabilme ihtimali var mı?

İşletim sistemi değişmeye gerek yok SSD alırsanız bilgisayara hayat gelir.

Son düzenleyen: Moderatör:
13 yıllık bir bilgisayar var elimde. Kasa ve monitör var. Yakın zamanda 4+4 GB RAM taktık bilgisayara. Şu an Windows 10 yüklü sistem olarak.
İşletim sistemini Linux olarak değiştirip, bir de SSD alsam kullanılabilme ihtimali var mı?

SSD takviye edersen açılış ve uygulamalar fark edilir derecede hızlanır. SSD'den başka bir seçenek yok zaten ama oyun vb. sistem isteyen şeyleri unut. Günlük hayat için kullanılır.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD ve RAM yükseltmeleri Chrome ve Windows performansını iyileştirir.

Oyunlar için çok birşey beklemeyin.

Sadece hızlanır PC donma kasma azalır.
İşletim sistemi değişmeye gerek yok SSD alırsanız bilgisayara hayat gelir.
SSD takviye edersen açılış ve uygulamalar fark edilir derecede hızlanır. SSD'den başka bir seçenek yok zaten ama oyun vb. sistem isteyen şeyleri unut. Günlük hayat için kullanılır.
SSD ve RAM yükseltmeleri Chrome ve Windows performansını iyileştirir.

Oyunlar için çok birşey beklemeyin.
Sadece SSD almakla çözülmüyor o iş. Windows 10 boşta 4 GB RAM'dan fazla tüketiyor.
Zaten sadece Google ve Youtube'u açsa yeter bana. Windows yerine Linux kurmayı düşünüyorum sıkıntı olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı