Bilgisayarımı ücretsiz nasıl korurum?

Yusgh

Picopat
Ücretsizlere bakıyorum fakat ücretsizlerin pek yeterli olduğunu göremedim ve onu destekleyecek programları araştırdım, birisi dedi ki gerçek ücretsiz güvenlik için Anti-Virüs + anti-malware + firewall + hips + bulut + sandbox bunlar lazım. Bunlar için ayrı program veya tek program olmalıymış. Diyeceksiniz ki yok gerek yok falan, ben yine denemek istiyorum. Bunlar için ayrı programlar lazım mesela anti virüs için ayri, malware için ayrı veya tek bir program önerebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aşağıdaki kombinasyon olabilir.

Antivirüs: Kaspersky Security Cloud Free
Antimalware: Malwarebytes
Firewall: Comodo'yu yalnızca güvenlik duvarı olarak kullanma

Eğer antivirüs yazılımınızın içinde HIPS ve sandbox özelliği olsun istiyorsanız, Comodo Internet Security kullanabilirsiniz.

Ben yaklaşık 4-5 senedir hiç antivirüs kullanmıyorum. Bundan önce hep norton kullanmıştım. Fakat bu tarz programlar sürekli çalıştığı için çok faxla cpu'ya yük biniyor. Şuanda da kullanmıyorum antivirüs ve bilgisayar ilk günki gibi. Örneğin masaüstü geldikten 2 saniye sonra chrome'a bastığımda veya herhangi bir şey açmak istediğimde 2 saniyeyi geçmiyor. Aslına bakarsan bilgisayarının antivirüs koruması sensin. Yapman gerekenler çok basit. Bilmesiğin dosyaları indirme, bilmediğin sitelere girme ve olabildiğince indirdiğin şeylerin orjinal olmasına dikkat et. Antivirüs kurduktan sonra bunların hiçbirini önemsememen yine bilgisayarını yavaşlatacak hatta formata kadar bile götürebilir. Zaten bunlara dikkat ediyorsan windows dedender bile işini fazlasıyla görecektir.

Ben yaklaşık 4-5 senedir hiç antivirüs kullanmıyorum. Bundan önce hep Norton kullanmıştım. Fakat bu tarz programlar sürekli çalıştığı için çok faxla CPU'ya yük biniyor. Şu anda da kullanmıyorum antivirüs ve bilgisayar ilk günki gibi. Örneğin masaüstü geldikten 2 saniye sonra Chrome'a bastığımda veya herhangi bir şey açmak istediğimde 2 saniyeyi geçmiyor. Aslına bakarsan bilgisayarının antivirüs koruması sensin. Yapman gerekenler çok basit. Bilmesiğin dosyaları indirme, bilmediğin sitelere girme ve olabildiğince indirdiğin şeylerin orijinal olmasına dikkat et. Antivirüs kurduktan sonra bunların hiçbirini önemsememen yine bilgisayarını yavaşlatacak hatta formata kadar bile götürebilir. Zaten bunlara dikkat ediyorsan Windows dedender bile işini fazlasıyla görecektir.

Ben zaten bilinçliyim kendi PC'mde kullanmıyorum zaten ablam için istiyorum o sürekli bulaştırıyor.

Ben bilgisayarımı direkt Windows Defender'a emanet ettim. Anti-virüs programı kullanmıyorum. Gerek duymadım. Defender gayet yeterli bence.
Ama kullansam Kaspersky kullanırdım elbette.

Ben bilgisayarımı direkt Windows Defender'a emanet ettim. Anti-virüs programı kullanmıyorum. Gerek duymadım. Defender gayet yeterli bence.
Ama kullansam Kaspersky kullanırdım elbette.
Ne yazık ki değil sanırım Hocam.
Aşağıdaki kombinasyon olabilir.

Antivirüs: Kaspersky Security Cloud Free
Antimalware: Malwarebytes
Firewall: Comodo'yu yalnızca güvenlik duvarı olarak kullanma

Eğer antivirüs yazılımınızın içinde HIPS ve sandbox özelliği olsun istiyorsanız, Comodo Internet Security kullanabilirsiniz.
Hocam aktifseniz sınırsız süreli ücretsiz ve kaliteli olanları bir yazar mısınız siz zahmet?

Geri
Yukarı