Bilgisayarımın ekran kartı sürücüsü kendi kendine silinmiş

Pirateinthesky

Kilopat
Makaleler
1
Öncelikle herkese iyi günler dilerim. 1 saat önce çok şaşırdığım, ve ilk defa denk geldiğim bir şey yaşadım. Bilgisayarı kapatıp evde birkaç işimi halletikten sonra, bilgisayarı açtım, ilk başta kulaklıktan ses alamadığım için bir gariplik olduğunu sezdim, bir de AMD'den bir hata, "AMD to adl load xwz." Ve ekran kartının sürücüsünün silindiğini gösteren bir yazı. Epic Games Launcher, Itunes ve bir program daha DLL hatası veriyordu. İlk başta sürücü kaynaklı bir sorun zanettim. bu arada, ekran kartında FreeSync açıkken oyunlarda dalgalanma oluyordu, ve internette gezinirken başka bir sekmeye girerken bazı yerlerden geçen yatay saliselik çizgiler çıkıyordu, bunu belirteyim. ekran kartını servise karantina dönemi bittikten sonra göndermeyi düşünüyordum. Bu konuyu geçecek olursam, kullandığım monitör 2, 5K ve 144 Hz, ekran kartı sürücülerini yükledikten sonra ses sorunu çözülmeyince bilgisayarı yeniden başlattım. Çözünürlük 1680X1050 oldu, ve 60 Hz'e düştü. Ayarlar'da çözünürlüğü artıramadım. DP kablosunu ekran kartından çıkarıp başka bir DP girişine taktım, 144 Hz ve çözünürlük tekrardan 2, 5K oldu. Ses sorunu düzelmedi. Tekrardan bilgisayarı başlattım, yine aynı sorun. Driver'ları yükledim, tekrardan 2, 5K oldu. Şu an mesajı bilgisayarı yeniden başlatmadan yazıyorum. Arkadaşlar, ne yapabilirim? Önerisi olan var mı?
Not: Kulaklık mikrofon ve kulaklık kablosu olarak anakarta bağlı. Ses sürücüleri yüklü.
Sistemimi de yazayım:
Ryzen 5 3600.
B450M Dragon BULK.
ASUS TUF X3 RX 5700(😭)
Samsung 860 Evo 250 GB SSD(sistem burada kurulu.)
Adata SX6000 256 GB SSD.
Corsair VS650 PSU.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim. Uzun uzun yazdım, kusuruma bakmayın.

Dosya Ekleri

• hata1.PNG
    hata1.PNG
    4,3 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleyen: Moderatör:
İşletim sisteminde bir problem var sanırım çünkü DLL hataları alman buna bağlı.
Daha Nisan ayı başı bilgisayarıma format attım. Bugün bu sorunu yaşayana kadar gram DLL hatası almadım. Ayrıca, bilgisayarı yetkisiz kullanıcıda kullanıyorum. Güvenli mod ve Admin hesabına şifre koydum. Yetkisiz hesabı kullandığım için, uygulama yüklerken sürekli şifremi giriyorum. Ve bilgisayarda crackli bir program mevcut değil. Virüs olma ihtimalini de yok sayıyorum.

Tamamen diski silin formatlarken temiz kurulum yapın ve yerel hesaptan kullanın direk kendiniz bilgisayarın yetkisine sahip olun. Başka bir durum aklıma gelmiyor dll eksikleri işletim sistemi kaynaklı hata.

Tamamen diski silin formatlarken temiz kurulum yapın ve yerel hesaptan kullanın direk kendiniz bilgisayarın yetkisine sahip olun. Başka bir durum aklıma gelmiyor dll eksikleri işletim sistemi kaynaklı hata.
Ekran kartında bir sorun var ama. Hatalar normal değil. Hayırlısı. İşletim sistemi konusunda ise göz atacağım.

Şu konuya bakabilir misin?

Teşekkürler. Sorunlar çözüldü gibi. Anakartın ses sürücüsünü yükledim, ses sorunu düzeldi. Sabah bilgisayarı açınca çözünürlük sorunu da gitti. Bahsettiğiniz linkten DirectX yükledim, hata veren uygulamalara da giriyor. Burada anlamadığım neden neden aniden böyle bir şey olduğu.

Teşekkürler. Sorunlar çözüldü gibi. Anakartın ses sürücüsünü yükledim, ses sorunu düzeldi. Sabah bilgisayarı açınca çözünürlük sorunu da gitti. Bahsettiğiniz linkten DirectX yükledim, hata veren uygulamalara da giriyor. Burada anlamadığım neden neden aniden böyle bir şey olduğu.

Diğer bilgisayarımda amd ekran kartı kullanıyorum bir türlü ısınamadım karta. Neden durup dururken hata verdiğine dahil hiç bir fikrim yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı