Bilgisayarımın GTA 5'teki performansı düştü

Atesali351

Hectopat
Daha fazla  
Konu içeriği başlıkta da belirttiğim gibidir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda yer alan donanım sistemine sahip bir dizüstü bilgisayarım var ancak tamamen videodaki ile aynı grafik ayarlarını uygulamama rağmen oyun 40-50 FPS arası geziyor. PC boşta iken kullanımını ekte belirttim yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada 1 sene oldu PC'yi alalı 1 sene önce 60 FPS sabit açabiliyordum.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Dizüstü bilgisayarlarda performans düşüşü normaldir. Yine de bilgisayarın driver sürümlerinin ve windows sürümünün güncel olup olmadığını kontrol edin.

Dizüstü bilgisayarlarda performans düşüşü normaldir. Yine de bilgisayarın driver sürümlerinin ve windows sürümünün güncel olup olmadığını kontrol edin.
Driver sürümlerim güncel. Dahili ve harici 2 ekran kartım var ikisini de güncelledim. Bu performans düşüşünü engellemenin bir yolu yok mu?

Windows dahil tüm sürümler güncel ise sorunun Dizüstü bilgisayarların zamanla performans düşüşü yaşaması olabilir. Yapabileceğin fazla bir şey yok, NET.Framework, Visual C++ 2015 ve 2017, Directx gibi dosyaları yeniden yükleyerek deneme yapabilirsin ama bir şey değişmez sanırım.

GTA 5 sürümüne göre farklı performans verebiliyor maalesef. 1 yıl içerisinde gelen güncellemelerin mutlaka etkisi vardır. O zamanlar oynayıp performansı aklında olan başka bir oyun varsa bir de onu dene istersen.

Laptop güç seçeneklerinde yüksek performanstamı ?
Aynen öyle Yüksek Performans'da çalışıyor oyun.
GTA 5 sürümüne göre farklı performans verebiliyor maalesef. 1 yıl içerisinde gelen güncellemelerin mutlaka etkisi vardır. O zamanlar oynayıp performansı aklında olan başka bir oyun varsa bir de onu dene istersen.
Bir yıl önce oynayıp şimdi oynadığım bir oyun yok varsa da aklıma gelmiyor ancak PUBG'de Low ayarlar 100 ölçekleme de yaklaşık 5 aydır 60 fps sabit alıyorum. GTA 5'de olmuyor.
Ayrıca şöyle bir sorun var Oyunu High ayarlarda açmak istediğim zaman 40-50-60 arası geziyor FPS. Tekrar oyunu her şey Low ayarlardayken açıyorum çözünürlüğü düşürüyorum ve mantıklı olarak fps'in artması gerekirken değerler yine aynı kalıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı