Bilgisayarın Açılışta Reset Atması

Jowan Aires

Hectopat
Daha fazla  
Herkese öncelikle merhaba.
Siteye yeni üye oldum ve bu durumla ilgili konu açıyorum kurallar ne bilmiyorum o yüzden kusura bakmayın. Bir çok yerde sorunumu araştırdım ama çare bulamadım şansımı bir de burada denemek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sorunum şu şekilde,

Uzun bir süredir kullanmış olduğum PC'de açılışta resetleme problemi yaşıyorum. İlk başlarda bir iki resetten sonra onarım yapıp PC açılıyordu.Uzun süre format atmadığım için Windows kaynaklı olduğunu düşündüm. Resetlemeler arttı ve hiç açılmamaya başladı bende format attım. Bu resetleme olayıda windows ekranı geldiğinde oluyordu. Güvenli modda sorunsuz bir şekilde açıyordum. Formatı attım ekran kartı driverını kurunca bir süre kullandım ve resetleme işlemi devam etti. Güvenli modda açıp driverı kaldırdım netteki sürümde problem olabilir diye CD'den kurulum yaptım ama ne yazık ki aynı sorun devam etti. Driver varken güvenli modda pcyi açabiliyorum. Driverı kaldırıp VGA olarak PC'yi sorunsuz kullanabiliyorum.

Kasayı açıp ekran kartı slotunu değiştirdim, RAM'leri kontrol ettim, fanlar sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Isınma problemi değil gibi. Aygıt yöneticisinde RAM'ler, işlemci sorunsuz bir şekilde görünüyor. Driveri tekrar kurdum resetleme devam etti. Bir DLL hatası verdi. Windows 7 de sp1 yüklü değildi bundan dolayı veriyordu. SP1 kurdum C++ güncellemesini yaptım Windows o DLL'yi kurdu. Fakat bu seferde farklı bir hata verdi ve resetleme devam etti. o Hataların ekran görüntüsünu ekliyorum. Ne yaparsam yapayım sorunu bulamadım ne yazik ki.

Anakart: Asus P7P55D PRO
Ekran kartı: Powercolor Radeon HD 5770
İşlemci: i5 2.66
RAM: 2*4GB

Kullanmış olduğum anakartta Onboard çıkışı yok. O yüzden sorun direk ekran kartında diyemiyorum. Gerçi VGA olarak açılıyor driversiz kullanabiliyorum. Yada güvenli modda. Windows ekranında reset atıyor. İşlemcide yada RAM'lerde de sorun yok. Onlarda sorun olsa hiç görüntü gelmeyebilirdi yada anakart bip sesiyle uyarı verebilirdi.

BIOS güncel olamayabilir belki Windows ekranında kendi kendine güncelleme yapıyordu.

Ne yaparsam yapayım çözüm bulamadım. Umarim burdan bir kaç fikir çıkarda denerim. Kusura bakmayın biraz uzun oldu.

Hepinize şimdiden teşekkür ederim.

Not: Konuyu telefondan girip açtım, resimleri de ne yazık ki telefondan boyut kücültmesi yaptım kötü çıkmış olabilir kusura bakmayın.

2016-12-10 18.17.58.jpg
2016-12-10 18.18.28.jpg
2016-12-10 18.17.58.jpg
2016-12-10 18.18.28.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Driverları kaldırıp sitede n en güncel olanı yükledim olmadı, hatta driverda problem vardır belki diyede CD'den kurulumu yaptım. Kaç defa formatladım. Bugün windows10 kuracam C-D-E bütün yerel disklere format düşünüyorum

Diski komple biçimlendir ve yeniden bölümlere ayır. CD ile driver kurulumu yapmayınız. Windows 10 kurun ve güncellemeleri denetleyin. Hatta ekran kartı driverını yine manuel kurulum yapınız.

Diski komple biçimlendir ve yeniden bölümlere ayır. CD ile driver kurulumu yapmayınız. Windows 10 kurun ve güncellemeleri denetleyin. Hatta ekran kartı driverını yine manuel kurulum yapınız.

Suan temiz windows 10 kurulu yapiyorum butun diskleri temizleyip bicimlendirdim. bakalim olacak mi

Vcredist ve framework yazılımlarını kurcalamışsın. Format attıysan ve bilinçsiz programları kurcalamazsan düzelir. Format atmadıysan güncel redistleri kurun ve framework kaldırıp 4.5 yükleyin.

En son format attiktan sonra bu sekilde cikti. Simdi temiz bir windows 10 kuruyorum. Eger bir problemle karsilasirdam tekrar yazarim. tesekkur ederim bilgi icin

Baska bir ekran karti taktim fakat resetleme islemi devam ediyor. Sorunu bir turlu anlayamadim

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı