Bilgisayarın Ekran Kartını Görmemesi

Timurlenk1320

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ben bilgisayarıma format attırdım ama format attırmadan önce benim bilgisayarda sadece harici ekran kartı vardı. GTX 960 ekran kartım vardı fakat format attıktan sonra format atan kişi işlemciden gelen tümleşik ekran kartını da bilgisayara yüklemiş. Ben dxdiag programına girdiğimde benim harici ekran kartı değil de dahili ekran kartı görünüyor ve bu yüzden bilgisayar iyi performans göstermiyor. Nvidia Denetim Masasını açmaya çalıştığımda ise "Nvidia ekran ayarları kullanılamaz" hatasını alıyorum. Ekran kartını kaldırdım güncellemelerini tekrar yükledim ama yine de olmadı. Yardım edebilecek birisi var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yardımcı olur mu bilmiyorum ama benimde bir keresinde İnternet den indirdiğim güncel sürücüyü kurarken sorun yaşamıştım sonra kendi kutusu içindeki gelen CD dedi driveri yükleyip sonra güncellediğim de sorun düzelmişti sende deneyebilirsin bir umut.

Ekran kartı sürücülerini temiz bir şekilde kaldırıp tekrar yükleme yapmanı öneririm. Bilgisayarı güvenli modda başlatıp DDU (Display Driver Uninstaller) programı ile sürücüleri kaldırıp yeniden başlat. Ardından en güncel sürücüleri yükle. Ekran kartı sürücülerinin doğru ve güncel olduğuna emin ol. Kolay gelsin.

Yardımcı olur mu bilmiyorum ama benimde bir keresinde İnternet den indirdiğim güncel sürücüyü kurarken sorun yaşamıştım sonra kendi kutusu içindeki gelen CD dedi driveri yükleyip sonra güncellediğim de sorun düzelmişti sende deneyebilirsin bir umut.
Bilgisayarımda malasef CD-ROM yok. Bilgisayarı toplattırdığımda bütçe yetmemişti.

Kabloyu anakarta takmış olabilir.
Tam olarak nasıl anlayabilirim? Kasayı açtım ama herhangi bir sıkıntı yok gibiydi.

DDU ile Intel HD Graphics sürücülerini silin.
DDU yükledim ama program açılmıyor.

Ekran kartı sürücülerini temiz bir şekilde kaldırıp tekrar yükleme yapmanı öneririm. Bilgisayarı güvenli modda başlatıp DDU (Display Driver Uninstaller) programı ile sürücüleri kaldırıp yeniden başlat. Ardından en güncel sürücüleri yükle. Ekran kartı sürücülerinin doğru ve güncel olduğuna emin ol. Kolay gelsin.
Bilgisayarı güvenli mod ile nasıl başlatabilirim?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı