Bilgisayarın fanları dönüyor ve kapanıyor

Elektrik gitti yattınız sabah kalktığınızda bilgisayar açılıyordu kabloları söktünüz kısmını bende anlamadım sorun yokken mi söktünüz kabloları ve söktüm dediğiniz kablolar güç kablosu falan mı yoksa anakarta bağlı kablolar mı?
Her zaman, her şeyden önce statik elektrik boşaltmakla başlanmalı diye düşünüyorum arıza aramaya.
Son durum nedir ne yaptınız şu an sistem ne durumda bilmiyorum ama, güç kablosunu çıkarın power tuşuna tekrarlı şekilde 5-6 defa basıp deneyin çalıştırmayı.
Sonuç alamazsanız, güç kaynağınızı aşağıda resmini verdiğim şekilde kısa devre yaptırarak test edin temas süresince güç kaynağının çalışıyor olması gerekiyor.
xxxxxxxx.jpg

Merhaba acaba power butonunuz oksitlenme yapmış olabilir mi? Çünkü benimde başıma geldi.
Bilgisayarı power butonundan açmayı sağlayan kabloyu anakarttan çıkarıp (üstünde power pw yazması lazım) kabloyu söküp. Oradaki pinlere tornavida veya metal bir aletle sürtüp açmayı deneyin inşallah açılır. Eğer açılmıyorsa 3 ihtimal var.
1- powerınızda (güç kaynağı) bir sorun olabilir.
2-anakartınızda sorun olabilir.
3-Kondansitörlerden bazıları patlak olabilir o yüzden anakart devreyi tamamlayamayıp bilgisayarı açmıyor olabilir.(aslında bu da anakarta giriyor.)
Umarım yaparsınız ama bu sorunun kaynağı %90 anakart çünkü anakart devreyi tamamlayamıyor ve bilgisayarı açmıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı