Bilgisayarın fiși çekilince açılmıyor

PC BOOT etmiyor. CMOS nasıl sıfırlayacak ? Sıfırlasa da işe yaramaz. Ya anakart'ı ya RAM'leri sıkıntılı arkadaşın.
Bilmediğiniz şeyi sorun ilk önce.

@Murat5038 Bios ekranına girmek için tușa basacağımız ekran bile gelmiyor çoğu zaman. Geldiğinde girmeyi denedim. Girer girmez tekrar kapandı.
Dediklerimi sırasına göre yaparsan girer.

@samilibo Ben elektrikler yokken açmak istiyo gibi mi görünüyorum?
Başlığa normal biri bakarsa o cevabı verir.

Bilmediğiniz şeyi sorun ilk önce.

Dediklerimi sırasına göre yaparsan girer.

Başlığa normal biri bakarsa o cevabı verir.
Kardeşim adam bir ekran geliyor, bir gelmiyor yazıyor. Ayrıca RAM'ler okunmazsa CMOS falan hiç bir şey sıfırlanmaz. Kaprisli kaprisli konuşma bana burada. Adamın sorunu RAM'lerde. Aynı sorun bende de var. İlk önce bilmediğiniz şeyi yazmamayı öğrenin.

@Murat5038 Bios a girince atıyor açamadım bir türlü. Bilgisayar açılınca sıcaklıklara baktım.

İntel Core 2 Duo E6550 35°C
AMD Radeon HD7700 Series 30°C

İşlemci yazın 90 derecelere çıkıyordu. Macun yeniledikten ve fanları iyi bir temizlememden sonra düştü bu sıcaklıklara. CMOS sıfırlamak için bios a girmek mi gerekiyor?

@alperglory 10 yıllık bilgisayar maalesef.

@BigEvil E yani ram değiştirmeden çözüm yok diyosunuz? Bu bilgisayara para harcamam. Kaldık böyle o zaman :(

@Murat5038 Bios a girince atıyor açamadım bir türlü. Bilgisayar açılınca sıcaklıklara baktım.

İntel Core 2 Duo E6550 35°C
AMD Radeon HD7700 Series 30°C

İşlemci yazın 90 derecelere çıkıyordu. Macun yeniledikten ve fanları iyi bir temizlememden sonra düştü bu sıcaklıklara. CMOS sıfırlamak için bios a girmek mi gerekiyor?

@alperglory 10 yıllık bilgisayar maalesef.

@BigEvil E yani ram değiştirmeden çözüm yok diyosunuz? Bu bilgisayara para harcamam. Kaldık böyle o zaman :(
RAM slotlarından da olabilir. İstersen google'a RAM slotu sorunum diye yaz. Çeşit çeşit forumlarda 2009'dan beri hep konu açtım, kimse de çözüm bulamadı. Yeni sisteme geçmek şart.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı