Çözüldü Bilgisayarın güç kablosundan neden elektrik çarpar?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

zakirr

Attopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarım açılmadığı için Power kablosunu çekip geri takacaktım ama kabloya dokunduğum gibi elektrik çarptı. Bunun nedeni nedir bilenler yazabilir mi?

Çözüm
Kabloda bir kopma gibi bir şey olmazsa kısa süreli kullanın.
Ama üstte belirtildiği gibi kıvılcım gibi bir şey gelmedi ise sıkıntı çıkabilir ve bilgisayarın PSU bozulabilir veya daha kötüsü olabilir ama.
elektrik çarpması arada olabilir hemen kabloya bağlamamak lazım başka kablo da oluyor mu?

Sorunu çözdüm kabloda kesik varmış o yüzden olmuş yardımınız için teşekkürler.
Bazen çıkarırken filan kıvılcım çıkıyor. O kıvılcım elinize gelmiş olabilir. Plastik bir yerden tuttuğunuzda ve herhangi bir ışık süzmesi görmediğinizden eminseniz kabloyu değiştirin.

Kablonun kafa tarafından tuttum ve elektrik çarptı.

Kabloda bir kopma gibi bir şey olmazsa kısa süreli kullanın
Ama üstte belirtildiği gibi kıvılcım gibi bir şey gelmedi ise sıkıntı çıkabilir ve bilgisayarın PSU bozulabilir veya daha kötüsü olabilir ama.
elektrik çarpması arada olabilir hemen kabloya bağlamamak lazım başka kablo da oluyor mu?

Kabloda bir kopma gibi bir şey olmazsa kısa süreli kullanın
Denemedim deneyip geri dönüş yapayım

Yeni konular

Geri
Yukarı