Bilgisayarın hacklenip hacklenmediği nasıl anlaşılır?

318177

Hectopat
Evet galiba benim PC hacklendi. Az nostalji yapalım dedik Sneijder Drogba oynayacaktık gece gece başımıza bela aldık.

Black box repack​

Adında FIFA 13 indirdim ve CMD açıldı bir anda bende kapattım hemen. Sizce hacklendi mi? Malwarebytes ile taratacağım şimdi.
Görsel:

Ekran Görüntüsü (452).png

Son düzenleme:
Teşekkürler neden böyle bi anda açıldı sizce bu çıktıktan sonra PC otomatikmen kapandı ve 3-4 kere kendi
kendine yeniden başlattı.
Malwarebytes ile tarattım bunlar çıktı;

PUP.Optional.BundleInstaller​

Short bio​

PUP.Optional.BundleInstaller is Malwarebytes’ generic detection name for bundle installers, aka bundlers.

Type and source of infection​

Bundlers are typically installed by the users themselves, who are often unaware of the extra software that will be offered or even installed without giving the user a choice. Users typically agree to install the bundler because they want the main program the bundler has to offer.

Adware.Startpage​

Short bio​

Adware.Startpage is Malwarebytes’ generic detection name for adware that changes the start page of a browser.

Symptoms​

Users will notice that the start page of (one of) their browser(s) has changed to a site that displays advertisements.
2 şey tespit etmiş. Birisi Adware yani reklam virüsü. Başlangıçta size reklam gösteren bir virüs. Öbürü ise sanırım istenmeyebilecek programlar yüklemeyi teklif eden bir yazılım. Malwarebytes bunları silmiştir endişelenmenize gerek yok.

FIFA 13'ü mü ? :D
He valla Sneijder Drogba oynayacaktık gece gece başımıza bela aldık.
Evet galiba benim PC hacklendi. Az nostalji yapalım dedik Sneijder Drogba oynayacaktık gece gece başımıza bela aldık.

Black box repack​

Adında FIFA 13 indirdim ve CMD açıldı bir anda bende kapattım hemen. Sizce hacklendi mi? Malwarebytes ile taratacağım şimdi.
Görsel:

Eki Görüntüle 1151597
Valla yardım eden Usta'larıma çok teşekkür ederim.

Adamın tercihi sana deste verip vermediğini sormadı.
Dostum bu site zaten korsana destek vermiyor buyur oku:

19.Korsan içeriklere link vermeyin, istemeyin, orijinal kullananlara hakaret etmeyin. Korsan oyunlara teknik destek vermek bazı istisnai durumlar hariç yasaktır. Bu istisnalar:
  • Kullanıcının ilk konusu.
  • Oyun hiçbir dijital platformda satılmıyor.
  • İlk korsan konusunda da sistemsel bir sorun söz konusuysa destek verilebilir.

Geri
Yukarı