Bilgisayarın ısınması internet performanısı engeller mi?

berke007

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, bir masaüstü bilgisayarım var. Yaklaşık 8 ay önce aldım. O zamandan beri termal macunu değiştirmiyorum ve yaz başından beri tozunu almadım. Bilgisayarda ve internette yavaşlık var. Bilgisayarın ısınması interneti etkiler mi? Yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca kaspersky antivirüs kullanıyorum virüs olma ihtimali çok az.

Ethernet veya WI-FI kartı da ısınıyorsa evet, etkileyebilir. Ama ekran kartı veya işlemci ısısının etkisi olmaz.

Merhaba, bir masaüstü bilgisayarım var. Yaklaşık 8 ay önce aldım. O zamandan beri termal macunu değiştirmiyorum ve yaz başından beri tozunu almadım. Bilgisayarda ve internette yavaşlık var. Bilgisayarın ısınması interneti etkiler mi? Yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca Kaspersky antivirüs kullanıyorum virüs olma ihtimali çok az.

İşlemcinin kendi sıcaklığı tek başına etkilemez. Ancak Wi-Fi veya Ethernet yongası da işlemcinin sıcaklığından etkileniyor ise sorun olabilir. Bunun için birbirlerine yakın olmaları lazım işlemci ile ağ bağdaştırıcı yongaların, ki anakart üreticileri Mini-ITX anakartlar haricinde bu kritere dikkat ederler genelde.

İşlemcinin kendi sıcaklığı tek başına etkilemez. Ancak Wi-Fi veya Ethernet yongası da işlemcinin sıcaklığından etkileniyor ise sorun olabilir. Bunun için birbirlerine yakın olmaları lazım işlemci ile ağ bağdaştırıcı yongaların, ki anakart üreticileri Mini-ITX anakartlar haricinde bu kritere dikkat ederler genelde.
Peki internetteki yavaşlık neden olabilir sizce?

Peki internetteki yavaşlık neden olabilir sizce?

Değişebilir. İnternete bağlanan kişi sayısı, bağlanan kişilerin ne kadar internete yük bindirdiği, modeme olan uzaklık, aradaki engel (duvar) sayısı vs vs. Pek uzmanlık alanım sayılmaz ağ bağlantıları fakat bunları etki eden unsurlar olarak sayabilirim. Wi-Fi ikonuna sağ tık>sorun gider yaparak sorunları çözmeyi deneyebilirsiniz. Olası çözüm olarak ağ bağdaştırıcılarını sıfırlamayı talep edebilir sistem. Bunu yaptıktan sonra sistemi yeniden başlatın.

Değişebilir. İnternete bağlanan kişi sayısı, bağlanan kişilerin ne kadar internete yük bindirdiği, modeme olan uzaklık, aradaki engel (duvar) sayısı vs vs. Pek uzmanlık alanım sayılmaz ağ bağlantıları fakat bunları etki eden unsurlar olarak sayabilirim. Wi-Fi ikonuna sağ tık>sorun gider yaparak sorunları çözmeyi deneyebilirsiniz. Olası çözüm olarak ağ bağdaştırıcılarını sıfırlamayı talep edebilir sistem. Bunu yaptıktan sonra sistemi yeniden başlatın.
Tamamdır. Teşekkür Ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı