Bilgisayarın kaldırdığı en yüksek ayarlarda oynamak kötü mü?

Ekran kartını yorar.
Darboğaz tam tersi durumdur, işlemcinin ekran kartını besleyememesi ve ekran kartının tam olarak kullanılamamasına darboğaz denir.
Yani aksine işlemci yorulur, ekran kartı ise tam yükte çalışmaz.
Sisteme zarar verecek ısı değerlerine sistem zaten ulaşamadan kendini kapatır. Bilgisayar parçalarının dinlenmeye ihtiyacı da yoktur ayrıca.

Arkadaşlar darboğaz çok konuşulmuş ben pc min parçalarını buraya atıyorum bilginiz olsun. Bilgiler içinde teşekkür ederim anladığım kadarıyla sıcaklık aşırı yükselmedigi surece istersen max üstü bile oynayabilirim ve bilgisayar da bir sıkıntı çıkmaz ilerde. Eğer yanlışsam düzeltin şimdiden teşekkürler.

GPU: Gigabyte GeForce 3060 OC WindForce
Cpu: I3 12100F
Ram: 16GB DDR4 3600Mhz
Depolama: 500GB SSD2 1TB HDD
Anakart: Gigabyte H610M H 3200Mhz
Psu: Rampage Fusion 650W +80

Darboğaz tam tersi durumdur, işlemcinin ekran kartını besleyememesi ve ekran kartının tam olarak kullanılamamasına darboğaz denir.
Yani aksine işlemci yorulur, ekran kartı ise tam yükte çalışmaz.
Sisteme zarar verecek sıcaklık değerlerine sistem zaten ulaşamadan kendini kapatır. Bilgisayar parçalarının dinlenmeye ihtiyacı da yoktur ayrıca.

Benim arkadaşımın ekran kartı darboğazdan yandı diye demiştim abartmaya gerek yok konuyu.

Darboğaz işlemcinin gücünün ekran kartına yetişememesidir, bilip bilmeden konuşmayın.
Bak çıldırmak istemiyorum arkadaşımîn ekran kartı darboğazdan yandı diye dedim diyorum siz hâlâ abartıyorsunuz bilgisayarcıya gittiydi adam öyle demiş abartmayın.

Benim arkadaşımın ekran kartı darboğazdan yandı diye demiştim abartmaya gerek yok konuyu.
Zaten abartarak bir şey söylemedim, sadece durumu açıkladım. Ayrıca bir kartın darboğazdan yanma ihtimali yok. İstisnası bile yok bu durumun.

Yeni konular

Geri
Yukarı