Bilgisayarın Mavi ekran vermesi ve çökmesi

kanaryam066

Hectopat
Daha fazla  
Belirttiğim gibi yaklaşık 4 gündür bilgisayarım çökmeye başladı. Mavi ekran veriyor ve bir şeyin %100'e kadar dolmasını bekliyorum sonra yeniden başlatılacak diyor. Ayrıca Chrome'da mavi ekran hatalarıyla karşılaştığımdan beri çökmeye başladı. Sitelerden ansızın düşüyor. Bilgisayarımı alalı 1 yıl oldu. Driver Boosterla falan iyice güncelledim gene de devam ediyor çökmeler.

Stopcode hatası olarak geçiyor sorunum.
Az önce karşılaştığım çökme sebebi: Kmode exception not handled
Her çöktüğünde sebebini buraya güncelleyeceğim.

Hocam Driver Booster ile güncellemeden önce de çökmeye başladı.
Bu arada 2 yeni sebepten daha mavi ekran hatası verdi bilgisayarım

Sebep 2: Kernel Security Check Failure
3: Memory Management

Hocam böyle bir hata daha verdi.
4: IRQL NOT LESS OR EQUAL
Bilgisayarım mavi ekran vereceği zaman chrome uzantıları falan çöküyor. Oyun kurarken veya raporları çıkartırken mavi ekran verme ihtimali çok artıyor.

Mavi Ekran - Google Drive

Şimdi de bu hatayı aldım :(

5: BAD POOL HEADER

6: PAGE FAULT IN NONPAGED AREA
Hala devam ediyor sorunum. Yok mu yardımcı olabilecek?

Forumda herhangi bir ilgili arkadaş yok mu?

Son düzenleme:
Raami çıkartabiliyorsanız çıkartıp uçlarını silgi ile güzelce silin sonra başka bir slota takın

Windows 10 Temiz Kurulum Yapın

İşletim Sistemi kurulduktan sonra cmd yönetici olarak açın şu komutu yazın: sfc /scannow sonra herhangi bir hata çıkarsa benle paylaşın

Driver booster gibi yazılımları kullanma

Raami çıkartabiliyorsanız çıkartıp uçlarını silgi ile güzelce silin sonra başka bir slota takın

İşletim Sistemi kurulduktan sonra cmd yönetici olarak açın şu komutu yazın: sfc /scannow sonra herhangi bir hata çıkarsa benle paylaşın

Hocam öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim.
Slotları çıkaracaktım ancak hem dizüstü olduğundan hem de garanti sözleşmesine zarar gelmemesinden dolayı vazgeçtim.
HP ile iletişime geçtim ve bilgisayarın açılış ekranından birtakım ayarlara girerek sistemi test etmemi söylediler. Sonra da sorun parçada dedirler. Ben de format atmaktan vazgeçtim
Sizce format atayım mı?

Asus FX502VE cihazım. Windows 10 Pro 64 bit yüklü. Bu hatayı alınca bilgisayarımı ayarlar içinden sıfırladım, sadece Steam ve PUBG yükledim. Buna rağmen oyunda ya da çıkarken yine aynı hatayı alıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Saygılarımla...
minidump.rar
iki konu açtım kimse yardımcı olmadı. bakmanız mümkün mü ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı