Bilgisayarın nedensiz kasması

Oyunun kurulu olduğu diskden kaynaklı olabilir. Diğer oyunlar da da oluyor mu?
hayır fallout new vegas oyunumda eski ekran kartımda oluyordu bunda olmuyor
Sistem özelliklerinizi detaylı gösteren bir görsel gönderebilirmisiniz? cpu-z gibi misal.
Sanırım sistem özelliklerini tahmin etmemiz gerekiyor.

Oyunla alakalı olabilir, dahili GPU kullanıyor olabilirsin, disk veya cpu kullanımı sorunu olabilir.
Oyun içi MSI Afterburner, oyun dışı görev yöneticisi performans > CPU, Bellek ve Disk fotolarını at.
İstediğiniz görüntüler

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (4).png
    Ekran Görüntüsü (4).png
    14 KB · Görüntüleme: 54
  • Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    114,9 KB · Görüntüleme: 45
  • Ekran Görüntüsü (6).png
    Ekran Görüntüsü (6).png
    16,8 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:
hayır fallout new vegas oyunumda eski ekran kartımda oluyordu bunda olmuyor

İstediğiniz görüntüler

Sisteminizde işlemciniz eski nesil yetersiz geliyor sanırsam anladığım kadarıyla fps drop yaşıyorsunuz o sistem için normal bence, raminiz düşükse ondan olma ihtimali var, sisteminizi temiz bir formattan sonra tekrar bir deneyin birden fazla nedeni olur bu tür şeylerin sorun belki harddisktende olabilir kim bilir siz dediğim adımları izlerseniz sonrasında tekrardan yardımcı oluruz.

Ram 8gb. Belirsiz olması üzdü beni ancak işlemciden alakalı olucağını sanmıyorum darboğaz yaparmı diye bayağı bir araştırmıştım olmaz dediler. Sıcaklığı problem oluyor olabilirmi? oyun esnasında 80 dereceye kadar çıkıyor. Fps de drop değilde yüksek kalıp sürekli olarak kasıyor. Sanırım son çare istemediğim bişey yapıp bilgisayarcıya gidicem....

Ram 8gb. Belirsiz olması üzdü beni ancak işlemciden alakalı olucağını sanmıyorum darboğaz yaparmı diye bayağı bir araştırmıştım olmaz dediler. Sıcaklığı problem oluyor olabilirmi? oyun esnasında 80 dereceye kadar çıkıyor. Fps de drop değilde yüksek kalıp sürekli olarak kasıyor. Sanırım son çare istemediğim bişey yapıp bilgisayarcıya gidicem....
80 ' dereceye kadar çıkıyorsa sorunun işlemci sıcaklığından kaynaklandığı çok yüksek bir ihtimal sanırım sorununuz bu yönden 80' dereceye kadar çıkan işlemci daha fazla ısı yükselmesin diye kendi performansından kısacaktır. İşlemciniz zaten yetersiz. Sıcaklıklarla beraber iyice performans düşürünce işlemciyi bildiğiniz öldürüyor. İşlemciniz fanınız eğer anlıyorsanız sökün fanın metal bloklarını fön makinesi yardımı ile iyice temizleyin tozları çıksın son olarakta termal macun yenilemenizi tavsiye ederim bu adımları uyguladıktan sonra oyun testlerinizi yapın yüksek ihtimal bu çözüm işinize yarayacaktır.

80 ' dereceye kadar çıkıyorsa sorunun işlemci sıcaklığından kaynaklandığı çok yüksek bir ihtimal sanırım sorununuz bu yönden 80' dereceye kadar çıkan işlemci daha fazla ısı yükselmesin diye kendi performansından kısacaktır. İşlemciniz zaten yetersiz. Sıcaklıklarla beraber iyice performans düşürünce işlemciyi bildiğiniz öldürüyor. İşlemciniz fanınız eğer anlıyorsanız sökün fanın metal bloklarını fön makinesi yardımı ile iyice temizleyin tozları çıksın son olarakta termal macun yenilemenizi tavsiye ederim bu adımları uyguladıktan sonra oyun testlerinizi yapın yüksek ihtimal bu çözüm işinize yarayacaktır.
Anladım çok teşekkürler. Çok yardımcı oldunuz! Büyük ihtimal işlemcimi yükselteceğim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı