İntel Celeron İşlemcili Bilgisayarın Kasması

sinann996

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Elimde eski bir bilgisayar var. Bunu adam etmeye çalışıyorum. Lakin bu bilgisayar ilk alındığı gün gibi değil. Yani performansı ilk günkü gibi değil. Strese dayanamayıp mavi ekran hataları veriyor. Adam akıllı oynattığı tek oyun GTA Vice City. Call of Duty, Flatout 2 gibi oyunlarda ya oyundan atıyor ya da mavi ekran veriyor. Eskiden bu oyunları çok rahat açardı. Ama şimdi öyle değil. Bir de ara sıra feci kasmalar oluyor. Youtube'da 144P de oynatılan videolarda bile videolar kasıyor. Eskiden böyle değildi. Bu durumu nasıl düzeltebilirim?

Bilgisayarın Özellikleri:

• Windows XP Professional
  • İntel Celeron 2.8 GHZ
  • 512 MB DDR RAM
  • Nvidia Geforce FX 5500, Agp 8x , 256 MB
  • 120 Gb 7200 RPM, SATA 2.0 HDD

Dipnot: Bu bilgisayar yaklaşık 2 yıldan beri hiç açılmadı. 2 yıl köşede yattı :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanım takviyesi ram dahil kesinlikle yapma. İşlemcin celeron. Yapman gerekenler Linux çekirdekli bir işletim sistemi kurabilirsiniz. İnternetteki surf işlemleriniz daha seri bir şekilde olabilir. Kasayı açıp toz temizliği yapabilirsin. Bios güncellemesi varsa en son hangi tarihse onu yükleyin. Linux çekirdekli sistem kurmayacaksanız format atarak tekrar XP kurun. Tüm driverları güncelleyin.

İmkanınız varsa yeni bilgisayar toplamaya çalışın. İmkanınız yok sa da boşuna masraf yapmaya değmez bence.

şöyle söyleyeyim bilgisayarın sahibi ben değilim, o yüzden para harcamam zaten.

Donanım takviyesi ram dahil kesinlikle yapma. İşlemcin celeron. Yapman gerekenler Linux çekirdekli bir işletim sistemi kurabilirsiniz. İnternetteki surf işlemleriniz daha seri bir şekilde olabilir. Kasayı açıp toz temizliği yapabilirsin. Bios güncellemesi varsa en son hangi tarihse onu yükleyin. Linux çekirdekli sistem kurmayacaksanız format atarak tekrar XP kurun. Tüm driverları güncelleyin.

Linux'un hangi versiyonunu önerirsin ?

İçi tozlanmıştır. Temizle.

İçi temizlendi.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı