Web Sitelerinde Bile Bilgisayarın Kasması

Sistem eski duruyor, büyük ihtimal ikinci el aldınız. Benim eski bilgisayarımda da ekran kartı ölmeye başlayınca aynı durumu yaşamıştım.
Evet ikinci el satın aldım. Oyunlarda fps düşmüyor veya başka şekilde donmalar oluşmuyor. Sadece kontrol güçleşip bir süre sonra geçiyor. Sizde de böyle miydi ?

Bilgisayar -> Özellik tıklayıp ram miktarını belirten yerde tam olarak ne yazıyor benchmark sonuçlarınızda 5.3 Gb kullanılabilir olarak yazıyor gibi geldi. Durum buysa ekran kartı sıkıntılı. Yeşil çizgilerin fotoğrafları da ekran fotoğrafı ile olduysa ekran kartınız ciddi bir hasar almış veya çok yıpratılmış demektir. Bana öyle geliyor ki bilgisayarı aldığınız kişi madencilik yapmış ve ekran kartı ölmeye başlayınca satılığa çıkarmış.

Bilgisayar -> Özellik tıklayıp ram miktarını belirten yerde tam olarak ne yazıyor benchmark sonuçlarınızda 5.3 Gb kullanılabilir olarak yazıyor gibi geldi. Durum buysa ekran kartı sıkıntılı. Yeşil çizgilerin fotoğrafları da ekran fotoğrafı ile olduysa ekran kartınız ciddi bir hasar almış veya çok yıpratılmış demektir. Bana öyle geliyor ki bilgisayarı aldığınız kişi madencilik yapmış ve ekran kartı ölmeye başlayınca satılığa çıkarmış.
Şuan işte olduğum için özellikler kısmını atamıyorum ama sanırım söylediğiniz şey söz konusu, aldığım zaman sordum hayır madencilik değil dediler fakat çok inanmamıştım. En iyisi gidip geri vereyim, başka bir sistem bakarım kendime.

Bende oyunlarda fps düşmesi olmuyordu ama arada bir takılıyordu, ekran kartı yanıt vermeyi kesti hatası veriyordu birkaç saniye sonra oyuna devam edebiliyordum. Masaüstünde ise sizde olduğu gibi yeşil ve mor renkler çıkıyordu.

Arkadaşlar merhaba,

Bu tip sorun yaşayan olur ise diye yazıyorum.
Bilgisayar' a temiz kurulum yaptım ve tüm sorun çözüldü, eksik driver v.b. bir durum vardı sanırım ancak şuanda bir sorun kalmadı, işlemci ve ekran kartı açısından darboğaz kuşkumuz vardı ancak kuşku da kalmadı, bilgilerinize.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı