Bilgisayarın şalterini açınca evin şalteri atıyor

strongTURK

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sınav öğrencisi olduğum için bilgisayarı çok kullanmıyorum ve bu yüzden kullanmadığım zamanlarda PSU'nun şalterini kapatıyorum. Fakat kullanacağım zaman şalteri açtığımda odanın şalterini attırıyor. Bilgisayar 6'lı uzatma kablosuna bağlı. Acaba bu yüzden mi attırıyor olabilir. PSU'nun modelini bilmiyorum ama 1100W. Aniden çok fazla elektik çektiği için attırıyor olabilir mi? Buna bir çözüm bulabilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim. İyi sosyaller.

Merhaba arkadaşlar. Sınav öğrencisi olduğum için bilgisayarı çok kullanmıyorum ve bu yüzden kullanmadığım zamanlarda PSU'nun şalterini kapatıyorum. Fakat kullanacağım zaman şalteri açtığımda odanın şalterini attırıyor. Bilgisayar 6'lı uzatma kablosuna bağlı. Acaba bu yüzden mi attırıyor olabilir. PSU'nun modelini bilmiyorum ama 1100W. Aniden çok fazla elektik çektiği için attırıyor olabilir mi? Buna bir çözüm bulabilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim. İyi Sosyaller.

Hocam elektrik hattında bir poblem olabilir uzatmasız kullanın bir süre bilgisayarı öyle deneyin ve en önemlisi böyle sıkıntılı bir durum varsa korumalı priz kullanın PSU gider.

Hocam elektrik hattında bir poblem olabilir uzatmasız kullanın bir süre bilgisayarı öyle deneyin ve en önemlisi böyle sıkıntılı bir durum varsa korumalı priz kullanın PSU gider.

Ben de PSU'nun gitmesinden korkuyorum zaten. Ama şalterin atmasını da anlamıyorum. Dediğiniz gibi uzatmasz kullanmayı deneyeyim bir süre.

Öncelikle 2 tür şalter var biri normal kısa devre şalteri , örneğin ısıtıcının kabloları eriyip faz nötr birbirine değerse atar bu yangın riski ve kablolar erimesin diye kullanılır .Diğeri kaçak şalteri buda adı üstünde 2 şeritli bir yol düşünün ilerde u dönüşü var 3 araba gidip 3 araba geri gelirse sıkıtı yok demektir, ama 3 gidip 2 araba geri gelirse bu sistemde kayıp var demektir ve şalter atar. Kaçak şalterinin resimlerini arat normal şalter ile karşılaştır . Kaçak olması durumunda sıkıntı fiş , priz veya psu olarak devam eder fazdan toprağa kaçak olabilir.

Öncelikle 2 tür şalter var biri normal kısa devre şalteri, örneğin ısıtıcının kabloları eriyip faz nötr birbirine değerse atar bu yangın riski ve kablolar erimesin diye kullanılır. Diğeri kaçak şalteri bu da adı üstünde 2 şeritli bir yol düşünün ileride u dönüşü var 3 araba gidip 3 araba geri gelirse sıkıtı yok demektir, ama 3 gidip 2 araba geri gelirse bu sistemde kayıp var demektir ve şalter atar. Kaçak şalterinin resimlerini arat normal şalter ile karşılaştır. Kaçak olması durumunda sıkıntı fiş, priz veya PSU olarak devam eder fazdan toprağa kaçak olabilir.

Ama bu problem sadece bilgisayarı ilk açtığımda oluyor başka cihazlarda olmuyor. Bir de tam anlayamadım. Bizim dairede 4 tane şalter var ve hepsi ayrı odaların şalteri. Bilgisayarı açtığımda benim odamınki atıyor. Bu hangi salter türüdür acaba?

Sadece senin odanın ki atıyorsa ya şalter bozuk yada psu ilk harektinde bi kısa devre ile başlıyor bunu anlamanın ilk yolu pc başka odada denemek sorun devam ediyorsa psu değişmen sağlıklı olacaktır.

Sadece senin odanın ki atıyorsa ya şalter bozuk ya da PSU ilk harektinde bir kısa devre ile başlıyor bunu anlamanın ilk yolu PC başka odada denemek sorun devam ediyorsa PSU değişmen sağlıklı olacaktır.

Başka odada da yapıyor. Acaba uzatmada problem olabilir mi? PSU'yu değiştirmem biraz zor çünkü. :(

Yeni konular

Geri
Yukarı