Bilgisayarın sıfır olduğu nasıl anlaşılır?

İçiniz rahat etmiyorsa iade edin hocam. Ve güvenli bir yerden alın. İtopya yayıncıların şişirdiği bir satıcı.
Kutu açık mıydı bu arada laptopun? Jelatin vs. var mıydı?

Bu tarz şeyleri tekrar yapıyorlar. Baştan kutulama yeni jelatin gibi.

Nasıl disk testi yapabilirim?

Hard Disk Sentinel programını indirin kurun. Ne kadar veri yazılmış kaç saat çalışmış bunların hepsi yazar.

Arkadaşlar 2 hafta önce İtopya'dan Lenovo laptop aldım ama garantisi 2 ay önce başlamıştı. Ben de acaba iade ürün mü diye şüphelenerek disk testi yaptım ve tamı tamına 740 GB veri SSD'ye daha önce yazılmış çıktı. Bu durum anormal midir? Yoksa normal bir durum mudur, elimdeki ürün sıfır mıdır?

disk durumu.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 2 hafta önce İtopya'dan Lenovo laptop aldım ama garantisi 2 ay önce başlamıştı. Ben de acaba iade ürün mü diye şüphelenerek disk testi yaptım ve tamı tamına 740 GB veri SSD'ye daha önce yazılmış çıktı. Bu durum anormal midir? Yoksa normal bir durum mudur, elimdeki ürün sıfır mıdır?

Eki Görüntüle 1038914
Anormallik var bu işte. Sadece Fortnite indirmişsiniz. Büyük ihtimalle cihaz önceden kullanılmış. İade işlemi başlatmanızı öneririm.

Anormallik var bu işte. Sadece Fortnite indirmişsiniz. Büyük ihtimalle cihaz önceden kullanılmış. İade işlemi başlatmanızı öneririm.
Hocam sadece 14 saatlik kullanımda 700 GB'lık veri var, benim bu kadar kullanmış olabilmem imkansız çok üzgünüm şu an ne yapacağımı bilmiyorum, burslarımdan biriktirip almıştım bilgisayarı acil ihtiyacım olduğundan.

Hocam, servisin mailini şimdi gördüm, bu durumun fabrikadan çıkış veya Türkiye'ye giriş tarihi ile alakalı olduğunu söylediler, sizce doğru mu söylüyorlar?

Daha önce kullanılmamıştır değil mi hocam, nasıl emin olabilirim buna?

Klavyesine ve ekranına bak bir de HD Tune Pro kurup diskin kaç saat çalıştığına bakın.

Hocam sadece 14 saatlik kullanımda 700 GB'lık veri var, çok üzgünüm şu an ne yapacağımı bilmiyorum, burslarımdan biriktirip almıştım bilgisayarı acil ihtiyacım olduğundan. Resim de ekliyorum alt tarafa, yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim
İade işlemi başlatın ve yeni 0 cihaz talep edin. İtopya'yı bu yüzden önermem. Saçma sapan işler yapıyorlar.

Geri
Yukarı