Bilgisayarın üzerine su döküldü

Hocam kurutma makinesi baştan fail zaten, o ısıya anakart devreleri dayanmaz.
Ne yapacağınız konusuna gelirsek RAM gibi çıkarılan parçaları pirinçde bekletin. Anakartı 2 yüzü açık şekilde 3 gün kurumaya bırakın. Bu süre zarfında elektrik gibi bileşenlerden uzak tutun.

Resmen tuşların tam ortasına yarım sürahi suyu yediyse iş zor gibi. Bir havluya sarıp balkon gibi bir alana çıkartın belki kuruyabilir.

Şu an havlu ile kurutup yeni havlulara sarıp hemen diğer odada kurumaya bıraktım diğer oda oturduğum odaya göre biraz sıcak.
Bilgisayarınız zaten alacağı her türlü darbeyi almış. Silmek yeterli. Klavyesinde veya touchpad kısmında sorun var mı?

Daha açmadım bir süre açmayı düşünmüyorum.

Laptopdan uzanmış bir şekilde film izliyordum. Yarım sürahi su üzerime döküldü ve laptop üzerimdeydi. Laptop sularla kaplanmisti. Hemen kapatıp diğer odaya götürdüm ve hemen abime haber ettim. Abim ilk müdahale için kurutma makinesi ile kuracağını söyledi ve kurutmaya başladı. Makine ile kurutmaya çoktan başlamıştı. Geldiğimde hemen makineyi elinden aldım ve bez ile temizlemeye başladım. USB portları şarj bölgesi ve kulaklık girişini ufaktan ufaktan temizledim. Başka ne yapabilirim? Çünkü bu konuda bazı sitelerin yazdıkları sürekli değişiyor ve daha fazla zarar vermek istemiyorum.

1-2 gün balkon ya da başka bir odada bekletin tekrara açmayı deneyin olmazsa pirinç gibi yöntemler uygulamanızı tavsiye etmiyorum içine kaçıp bir şeylere bozabilir daha önceden arkadaşımda öyle olmuştu 1-2 gün sonra servise götürürsen iyi olur.

Bez ile sarıp bir odada bekletin, ayrıca tahta masada bekletirseniz masa yaş olabilir.

Ne yapacağınız konusuna gelirsek RAM gibi çıkarılan parçaları pirinçde bekletin. Anakartı 2 yüzü açık şekilde 3 gün kurumaya bırakın. Bu süre zarfında elektrik gibi bileşenlerden uzak tutun.

Kurutma makinesi soğuğa almıştı ve bayağı yakın derecede hava verdi ben gelene kadar ortalama 1.5 dk.

Gunes isigina anakart ekran dayanabilir mi?

Geri
Yukarı