Bilgisayarın yavaş açılması( KONUYU SİLEBİLİRSİNİZ)

Batu Han

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Benim bilgisayar son 3 gündür yavaş açılıyor. Yavaştan kastım 4 dakikaya yakın sürede açılıyor. Eskiden 1 dakka falandı. Acaba harddiskte mi sorun var. Bu kadar yavaş açılmasının sebebi bilgisayarımda virüs yok. Bu arada avg kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşletim sistemin nedir? Windows 7 ise, msconfig yazıp, Başlangıç sekmesinde
"Başlangıç Etkisi" yüksek olan programları devre dışı bırakın ve ardından Windows 8.1 geçmek için yol alın.
Windows 8.1 RTM Türkçe İndirme Bağlantıları | Technopat Sosyal

Eğer Windows 8.1 ise, Görev Yöneticisi'ni açıp, Başlangıç sekmesinde "Başlangıç Etkisi" yüksek olan programları devre dışı bırakın.

HDTune programı ile harddiskinizi taratınız.

İşletim sistemin nedir? Windows 7 ise, msconfig yazıp, Başlangıç sekmesinde
"Başlangıç Etkisi" yüksek olan programları devre dışı bırakın ve ardından Windows 8.1 geçmek için yol alın.
Windows 8.1 RTM Türkçe İndirme Bağlantıları | Technopat Sosyal

Eğer Windows 8.1 ise, Görev Yöneticisi'ni açıp, Başlangıç sekmesinde "Başlangıç Etkisi" yüksek olan programları devre dışı bırakın.

HDTune programı ile harddiskinizi taratınız.

Windows 7'yim. Çalıştıra yazdım msconfig çıkmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşım, klavyeden windows logosu + R basıp, msconfig yazacaksın. Zor bir şey değil. Ardından Başlangıç sekmesine geleceksin.

Yahu, dediğimi okudun mu? Başlangıç sekmesine gel, orada "Başlangıç Etkisi: Yüksek" yazan programlara sağ tıklayıp, devre dışı bırak. Windows 8.1 geçmeyi de unutma, link yukarıda.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı