"Bilgisayarınız düzgün başlatılamadı" hatası ve sürekli yeniden başlatıyor

Versa34

Zeptopat
Yer
İstanbul
RAM
2x Patriot Viper Steel 8 Gb 3200 Mhz
SSD veya HDD modeli
Kioxia 500 GB Exceria Plus G2 M2 SSD
Ekran kartı
Gigabyte 3060ti Gaming oc pro
Anakart
Gigabyte B450m S2h
İşlemci
Ryzen 5 5500
Sistemimi alıp BIOS'tan fan ayarlarını değişip çıktığımda bile 3 defa filan reset atıp açılıyordu bilgisayar. Normal karşılıyordum onu ama şu 1 ay içinde SrtTrail tarzında mavi ekran almaya başladım. Okul vs. yoğun olduğu için geçen cuma günü önce kasamı düzgünce temizliyeyim dedim. Hava tuttum fanlarımı ıslak mendille ıslatmadan tozunu alarak sildim her neyse sonra temiz kurulum için flashımı taktım bir anda gördüğünüz gibi reset atmaya başladı biraz uğraştıkdan sonra baktım olacak gibi değil. Bilgisayarınız başlatılmadı hatasını aldığım ekranda format attım Windows'dan her neyse böyle 1 2 defa oldu en az sonra Windows Key'i kullandım yeniden başlatması gerekiyordu başlattı ve daha da açamadım şu anda sadece anakart ekranında kalıyor arada bir otomatik onarım ile mavi ekran hatası veriyor. Eski bilgisayarıma taktım SATA SSD'imi 1 defa bile atlamadan kurulumu yaptım ve kullanıyorum sorunsuz.
Sonuç olarak ben nedenini bulamadım araştırdım çözüm bulamadım aldığım mağazaya yazdım cevap bekliyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Görüntü kalitesi için kusurma bakmayın.

+ Olarak bir sürü temiz kurulum için video izledim.

Merhaba bu adımları dener misiniz

Bilgisayarınızı açma veya kurtarma ile ilgili sorunlar yaşarsanız, bilgisayarınızı Güvenli Mod'da açmayı deneyiniz:
1. bilgisayarınızı, klavyenizde bulunan “Shift” tuşuna basarak yeniden başlatınız.
2. Açılan menüde bulunan “Sorun Gider” seçeneğine tıklayınız.
3. Sonraki menüde “Gelişmiş Seçenekler” seçeneğine tıklayınız.
4. Yeni açılan menüde “Başlangıç Ayarları” seçeneğini tıklayınız ve “Yeniden Başlat” butonuna basınız.
5. Son olarak karşınıza çıkan ekranda 9 adet seçenek olacaktır. Açılan ekranda F4 tuşuna basınız.
Bu işlemler gerçekleştirildiğinde bilgisayarınız Güvenli Mod'da başlayacaktır.
Burada da sorun devam ederse, Sistem Geri Yükleme noktası oluşturup, sisteminizi hata almadığınız bir tarihe geri yükleyerek kurtarmış olursunuz.

Merhaba bu adımları dener misiniz

Bilgisayarınızı açma veya kurtarma ile ilgili sorunlar yaşarsanız, bilgisayarınızı Güvenli Mod'da açmayı deneyiniz:
1. bilgisayarınızı, klavyenizde bulunan “Shift” tuşuna basarak yeniden başlatınız.
2. Açılan menüde bulunan “Sorun Gider” seçeneğine tıklayınız.
3. Sonraki menüde “Gelişmiş Seçenekler” seçeneğine tıklayınız.
4. Yeni açılan menüde “Başlangıç Ayarları” seçeneğini tıklayınız ve “Yeniden Başlat” butonuna basınız.
5. Son olarak karşınıza çıkan ekranda 9 adet seçenek olacaktır. Açılan ekranda F4 tuşuna basınız.
Bu işlemler gerçekleştirildiğinde bilgisayarınız Güvenli Mod'da başlayacaktır.
Burada da sorun devam ederse, Sistem Geri Yükleme noktası oluşturup, sisteminizi hata almadığınız bir tarihe geri yükleyerek kurtarmış olursunuz.
Merhaba denedim geri yüklendi fakat yeniden başlatma kısmında tekrar döngüye girdi birşey olur diye artık dokunmuyorum çünkü herşeyi denedim nerdeyse.

Geri
Yukarı