FACEIT'te paket kaybı sebebi nedir?

Eros55

Hectopat
Öncelikle merhaba. Şu an Superonline kullanıyorum. Fiber altyapısı mevcut oturduğum binada. TOKİ binası ve yeni yapılmış bir bina. Yeni taşındık buraya. Bundan 10-15 gün önce eve internet bağlattım söylediğim sağlayıcıdan. İyi, hoş. Geldiler, modemi kurdular. Her şey tamam. Bend e işte PC formatladım. Yeni işlemci almıştım, onu taktım. Yeni bir CAT6 internet kablosu aldım (kablodan olabileceğini düşündüm yaşadığım sorunun onların verdiği kabloyla da denedim yine paket kaybı vardı). CS2 indirdim. FACEIT oynuyorum. Bir yandan oynarken bir de ne göreyim? Aşağıda fotografını koydum oyunda %5-%20 arası packet loss oluyor. Sonra gittim ilk olarak sitelerden test yaptım. Hiçbir sorun gözükmüyor. Packet loss 0 gözüküyor (fotograflar aşağıda). FACEIT sunucu sağlayıcısından da test yaptım. Onda da ping değerleri normal gözüküyor ama oyunun kendi CS2 sunucularına girdiğimde hiç packet loss olmazken FACEIT sunucularının hepsinde packet loss oluyor. Sonra ilk olarak müşteri hizmetlerini aradım çünkü Superonline veya Türk Telekom'da aynı durumu yaşıyanlar olmuş. Konu açmışlar forumda. ISS'den kaynaklı olduğunu söylemişler. Sonra işte 2-3 kere yardımıcı olacaklarını söyleyip modemi falan resetlediler, bir takım ayarlar yaptılar falan. Sorunum çözülmedi. Sonrasında eve arıza kaydı oluşturdum. İlk gelen kişi hiçbir bilgi sahibi değildi. Paket kaybı oluyor dediğimde onun ne olduğunu bilmediğini söyledi. Oturdum adama paket kayıbını anlatım. İnternetten okuyarak gösterdim. Böyle böyle oluyor diye. Güvenli arama varmış o yapabilir dedi. Sonrasında onu kapatık, denedik. Yine çözülmedi. Sonrasında işte bizim yapabileceğimiz bir şey yok tarzı geçiştirici laflar söyleyip suçu başka şeylere atıp gitti ve arıza talebini kapatılar. Bir kere daha dedim işte sağlayıcı değiştirmek istiyorum arayıp yine eve geldiler bu sabah. İşte CMD'den kod girip ping değerlerine baktılar. Oyun dışında gayet normal dediler. Oyuna girdik, oynadım. Oyunda takılma ping donma yok dediler. Öyle gözüktüğüne bakma dediler. Sorun gözükmüyor biz bundan iptal etiremeyiz cayma bedeli alırız deyip gittiler. Şimdi esas konuya geliyorum. Şimdi ben oyunun kendi sunucularında hiçbir paket kaybı yaşamaz iken niye FACEIT sunucularında ve topluluk sunucularında yaşıyorum? Bu durumu en son ayarları kurcalarken aşağıda fotoğrafını koydum. Bir ayar buldum. Maksimum kabul edilebilir oyun trafiği bant genişliği diye ve onu sınırlı yazan ayarı seçtim. Sadece topluluk sunucularındaki paket kaybı gitti. Rate ayarım otomatik 94345 düştü. 0.5Mbps kullanmaya başladı interneti ve gitti paket kaybı ama FACEIT sunucularında devam ediyordu. Normalde hızım 29 indirme 7 yükleme. Diğer seçenekler 1 2 3 4 Mbps ve sınırsıza aldığımda ayarı direk paket kaybı yaşıyorum. Herkes oyunun defult ayarı rate 786432 kullanıyor. 6Mbps denk geliyor sınırsız ayarı yani sorun yok kimsede. Şimdi benim hızım buna yetmiyor mu veya yetmesi lazım değil mi? Hız testlere bakarsak yetmesi lazım. Bir ayar mı yanlış yaptım Steam'de veya oyunda? Benden kaynaklı mı? Niye paket kaybı yaşıyorum? Bu konuyla ilgili en ufak bilgisi olan yardım ederse mutlu olurum. Oynamak istediğim oyunu oynayamıyorum bunun yüzünden.

Dosya Ekleri

• oyuniçi.jpg
    oyuniçi.jpg
    179,5 KB · Görüntüleme: 0
  • oyuniçiayar.png
    oyuniçiayar.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 0
  • test.png
    test.png
    210,6 KB · Görüntüleme: 0
  • packetlosstest.png
    packetlosstest.png