"Bilgisayarınız Windows 11 için önerilen en düşük donanım gereksinimlerini karşılamıyor" uyarısı

InDesign

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: MSI B550M PRO-VDH WIFI DDR4 AM4
İşlemci: AMD Ryzen 7 5700X 3.4GHZ 36MB AM4 65W
Ekran Kartı: Inno3D RTX3070 Twin x2 8GB 256Bit GDDR6(LHR)
Ram: Crucial Ballistix 16GB (2x8) 3200MHz DDR4 CL16

Monitör: MSI 27" OPTIX 165HZ, 1MS Curved Gaming Monitor
Klavye: Cooler Master CK550 V2 Red Switch
Mouse: Logitech G502 Hero
Kulaklık: Logitech G733
Meslek
Esport Manager
AMD kullanıcısı olduğum için AMD listesi daha geç yayınlanıyor ve bilgisayarımın çok rahat Windows 11 özelliklerini karşılamasına rağmen karşılamıyor bildirimi geliyor. Merak ettiğim ise şu:

Burada yazan bilgi tam olarak neyi ifade ediyor? Ben Insider programına katılırsam Windows 10 güncellemelerini mi alacağım sadece? Yoksa sorunlar ve hatalardan sen sorumlusun ben sana Windows 11'i vereceğim mi demek istiyor?

ApplicationFrameHost_HSB4QIiilx.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim işlemcim i7-7700 ama yine uyarı alıyorum. Sebebi nedir?Eki Görüntüle 1100503Eki Görüntüle 1100504

Microsoft işlemci uyumluluk listesini çok kısıtlı tuttu da ondan. Şu anda yayınlanan işlemcilere bakıldığında Intel olarak minimum 8. nesil işlemci gerektiriyor ki bence tamamen saçmalık. Bunlara rağmen Insider sürümünde bu zorunluluk kaldırıldı geçici olarak da olsa yani sorun yaşamadan kurabilirsin uyarıya rağmen. Mesela ben şu an i7 4790 işlemcimle tamamen geçiş yaptım ve gayet güzel kullanıyorum sorunsuz olarak tavsiye de ederim büyük sorunlar, çökmeler vb karşılaşmadım.

Microsoft işlemci uyumluluk listesini çok kısıtlı tuttu da ondan. Şu anda yayınlanan işlemcilere bakıldığında Intel olarak minimum 8. nesil işlemci gerektiriyor ki bence tamamen saçmalık. Bunlara rağmen Insider sürümünde bu zorunluluk kaldırıldı geçici olarak da olsa yani sorun yaşamadan kurabilirsin uyarıya rağmen. Mesela ben şu an i7 4790 işlemcimle tamamen geçiş yaptım ve gayet güzel kullanıyorum sorunsuz olarak tavsiye de ederim büyük sorunlar, çökmeler vb karşılaşmadım.

Bende arada bir takılmalar oluyor, kararlı sürüm çıktığında da aynı şekil devam ederse Windows 10'a geri dönerim herhalde.

Yeni konular

Geri
Yukarı