Bilgisayarınıza bulaşan virüsü nasıl tespit ettiniz?

Sistem saçmala ile BSOD açıklayabilirmisiniz lütfen fazla ayrıntılı bilgi daha iyi gelir bana.
Kardeşim böyle bilgilerle aklını doldurma. İndir (satın al) bir virüs programı rahatına bak. Takma aklına. Gerek yok böyle şeylere. Zaten en sağlamı virüs programıdır. Göz ile tespit etmek saçmalıktan ibaret. Yavaşlama gibi şeyler bazı virüslerin sebep açtığı şeyler ama bilgisayar yavaşladı diye her zaman virüse de bağlamamak lazım. Kısaca bunların çok ayrıntısı var en iyisi virüs programı kullan.

Sistem saçmala ile BSOD açıklayabilir misiniz lütfen? Fazla ayrıntılı bilgi daha iyi gelir bana.
Saçmalamaktan kastım kendi kendine bir şeyler açılması ve sağdan soldan reklam çıkması gibi düşünebilirsiniz. BSOD ise namı diğer Mavi Ekran. Resmini aşağıya bırakacağım.

1614196269091.png
1614196305273.png

Tabi virüsleri tespit etmenin en iyi yolu kaliteli bir virüs programıdır.

Kardeşim böyle bilgilerle aklını doldurma. İndir (satın al) bir virüs programı rahatına bak. Takma aklına. Gerek yok böyle şeylere. Zaten en sağlamı virüs programıdır. Göz ile tespit etmek saçmalıktan ibaret. Yavaşlama gibi şeyler bazı virüslerin sebep açtığı şeyler ama bilgisayar yavaşladı diye her zaman virüse de bağlamamak lazım. Kısaca bunların çok ayrıntısı var en iyisi virüs programı kullan.

ESET kullanıyorum zaten de her anti virüs her virüsü bulmuyor. Eğer bir gün başka bir bilgisayara
veya bilgisayarıma böyle olursa bu sebepler ortadaysa virüs var diyip format atıyım amacım o.

Geri
Yukarı