Bilgisayarınıza en çok üzüldüğünüz an

Aile durumları kötü iken Laptopun her yerine komple süt dökülmüştü. O an bozulsa 2 3 sene bilgisayar olmadan kalırdım ama komple söktüm her şeyini 1 gün bekledim sonunda açıldı reis. O mutluluk tarif edilemez.

Geçen sene en son Among Us oynayıp bilgisayarı kapatıp yatmıştım, sabah açtığımda bilgisayar mavi ekran vermişti "IO1_INITIALIZATION_FAILED", sonradan öğrendim ki HDD yanmıştı.

Hatırlamıyorum ama muhtemelen laptopun açma tuşunda sorun vardı. Ama babam şarj girişi bozuk diye göndermişti. Ondan sonraki 4 yıl ruhsuz ve tatsız geçti.

MSI CX640DX laptopum vardı, 1 sene önce oyuna sinirlenip vurmuştum, şarj soketinin lehimi atmış onu hallettim ama fazla ısıdan da ekran kartının lehimleri atmış :D

Bilgisayarı UEFI yapmak için ugraşırken kitledim HDD'i görmüyordu format bile atılmıyordu düzeltmek için BIOS pilini çıkardığımda BIOS pilini tutan plastik kırılmıştı ve zaten ses kablosu ile klavye de bozuktu bunlar daha 5 gün önce yaşandı tabii ki şu an da hiçbir sorunu yok SSD ve RAM takviyesi de yaptım 8 yıllık bir bilgisayar.

Bilgisayarı UEFI yapmak için ugraşırken kitledim HDD'i görmüyordu format bile atılmıyordu düzeltmek için BIOS pilini çıkardığımda BIOS pilini tutan plastik kırılmıştı ve zaten ses kablosu ile klavye de bozuktu bunlar daha 5 gün önce yaşandı tabii ki şu an da hiçbir sorunu yok SSD ve RAM takviyesi de yaptım 8 yıllık bir bilgisayar.

İşlemci nedir benim işlemci kötü de bende RAM takviye yapmayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı