Bilgisayarınızı korumak için neler yapıyorsunuz?

Nasıl yaptınız? Devre dışı bırakınca Antimalware Service Executable RAM yemeye devam ediyor. Tamamen kapatmayı bulamadım.
1595755443835.png

Düzgün bir AV kullanırsanız kendisi otomatik Windows Defender'ı devre dışı bırakıyor zaten.

@The Anorak ama o da RAM yiyecek :D amaç her şeyi tamamen kapatıp RAM kullanımını düşürmek.
Tarama(gerçek zamanlı olarak okunan her verinin arkaplanda taranması) yapmazken yani IDLE konumda tükettiği RAM miktarını neredeyse yok gibi bir şey. Eğer 4 GB RAM kullanmıyorsanız açık veya kapalı olduğu hissetmezsiniz bile. Arkaplanda Windows Defenderdan kat ve kat daha fazla RAM tüketen bir sürü Telemetri ve Reporter Tool çalışıyor bence temizliğe onlardan başlayın.

Hiçbir antivirüs programı kullanmıyorum. Defender bile devre dışı bıraktım. Korsan oyun indirmiyorum. Orjinal alıp indiriyorum. Güvendiğim sitelere giriyorum. Her sitelere de girmiyorum. Bu kadar işte. :D

Kaspersky kullanıyorum gerçek zamanlı aynı zamanda Malwarebytes ile düzenli tarama yapıyorum, crack kullanmıyorum. Tarayıcımda ublock ve noscript eklentileri mevcut aynı zamanda baska birinden dosya almam gerekiyorsa kesinlikle VM üzerinden bu alışverişi yapıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı